Aglomeracja

Zbliża się Noc Naukowców!

Noc naukowców na Politechnice Poznańskiej   Foto: Politechnika Poznańska / materiały informacyjne

Niezwykłe pokazy, doświadczenia, warsztaty i porywające wykłady prowadzone przez naukowców z pasją przyciągają od wielu lat wuchtę wiary na organizowaną na poznańskich uczelniach Noc Naukowców. Tegoroczna edycja tej popularnej imprezy odbędzie się w najbliższy piątek (29.09).

Noc Naukowców to wydarzenie skierowane do wszystkich ciekawych świata bez względu na wiek. Przychodzą tutaj zarówno całe rodziny, jak i grupy szkolne. W tym roku odbywa wydarzenie to, oprócz Poznania, odbywa się w 300 miastach w 24 krajach Europy.

Z roku na rok zainteresowanie imprezą wzrasta, tylko w ubiegłym roku poznańskie uczelnie odwiedziło podczas Nocy Naukowców około 50.000 osób z tego niemal 30.000 gościło na naszej uczelni – informuje Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej.

Również w tym roku najlepsi naukowcy z pasją zaproszą chętnych do swoich laboratoriów i pracowni, byśmy mogli na własne oczy przekonać się jak fascynującą mają pracę. Zaproszą do wspólnych eksperymentów i sprawią, że tej nocy będziecie jak oni badaczami dokonującymi fascynujących naukowych odkryć.

Dużą popularnością na Politechnice Poznańskiej cieszą się pokazy charyzmatycznego fizyka i jego zespołu. Tym razem poprowadzą oni pokaz Fizyka HOT Show podczas którego dowiemy się jak można stworzyć wodospad z dymu, tornado ogniowe oraz gorące graffiti.

Zobaczycie również ekipę szalonych chemików, którzy podczas pokazu Chemicy z innej bajki zaprowadzą was do magicznej krainy wulkanów i lodu; w laboratorium Zimna zobaczycie jak w kilka sekund można zamrozić wodę – zachęca Jolanta Szajbe – przekonacie się, że politechniczne roboty mają wiele wspólnego z najnowocześniejszymi operacjami medycznymi, poznacie drużynę studentów, która zbudowała bolid wyścigowy, sprawdzicie czy macie siłę wykopu jak Ronaldo, zbudujecie model robota z wykorzystaniem platformy Arduino, zwiedzicie wirtualną fabrykę.

Brzmi zachęcająco, a to tylko niewielki procenta część atrakcji, które zostały przygotowane na tegoroczną Noc Naukowców na Politechnice Poznańskiej. Będzie jeszcze rysowanie komiksów, programowanie robotów, tworzenie konstrukcji z klocków Lego, konstruowanie baterii, budowanie samochodów i… wiele więcej!

Poznańska Noc Naukowców odbędzie się na Politechnice Poznańskiej, a także Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Ekonomicznym i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-sieciowym. Zapraszamy w piątek 29 września – szczegółowy pogram znajdziecie klikając tutaj.

W tym roku na różne warsztaty i pokazy organizowane tylko na Politechnice Poznańskiej, na które wymagana była rejestracja, zgłosiło się ponad 4.500 osób! Zapisy skończyły się we wtorek.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, Politechnika Poznańska / materiały informacyjne, Dział Informacji i Promocji PP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz