Aglomeracja

Zbiórka dla pogorzelców z Dusznik

Poranny pożar domu  Foto: OSP Skoki / T. Przykucki, K. Wontroba

Rodzinie z Dusznik, która w pożarze domu straciła dwójkę dzieci i cały majątek potrzebna jest pomoc. Dzieci, które nie ucierpiały podczas pożaru, są w tej chwili pod opieką najbliższej rodziny. Rozpoczęły się także zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy.

Pogorzelcy otrzymali już pomoc z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i została objęta pomocą psychologów. Wójt powołał także zespół osób, którego zadaniem jest koordynacja działań mających na celu zapewnienie wsparcia rodzinie.

Matka z poszkodowanym dzieckiem przebywa w szpitalu – Roman Boguś, Wójt Gminy Duszniki – ustaleniem przyczyn pożaru zajmują się odpowiednie służby, policja i prokuratura.

Ogień pochłonął cały majątek, zatem potrzebne jest wsparcie tak rzeczowe jak i finansowe. Został już powołany Społeczny Komitet Pomocy Pogorzelcom w Dusznikach, który zajmie się zbieraniem darów rzeczowych i finansowych oraz koordynacją pomocy dla poszkodowanej rodziny. Chcąc przekazać bejmy dla poszkodowanych można je wpłacać właśnie na konto tego Komitetu: 38 9072 0002 2011 1103 8098 0001 (Społeczny Komitet Pomocy Pogorzelcom w Dusznikach ul. Jana Pawła II 8, Konto w Banku Spółdzielczym w Dusznikach).

Chcąc wesprzeć rodzinę rzeczowo przekazując najpotrzebniejsze na co dzień rzeczy, można kontaktować się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dusznikach (ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 29 19 128).

Pomoc organizują także kibole Kolejorza, którzy prowadzić będą zbiórkę darów dla ofiar pożaru w Dusznikach. Akcja ta odbędzie się przed meczem Lecha z Cracovią.

Klikanie nie wystarczy – apelują kibole na swoim profilu na facebooku – liczymy na Was!

Potrzebne są ubrania dla 10-latki – 160 cm, ubrania dla 2-latki – 98-104 cm, ubrania dla 7-latka – 140 cm, a także różnego rodzaju sprzęty, zabawki, pościele, produkty spożywcze i chemiczne.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz