Sport

Długodystansowo na Malcie

Grand Prix Wielkopolski na Malcie (2012)  Foto: GP w pływaniu długodystansowym/facebook

Grand Prix Wielkopolski na Malcie (2012) Foto: GP w pływaniu długodystansowym/facebookOstatnia edycja cyklu Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym 2013 odbędzie się na Jeziorze Maltańskim już w najbliższą sobotę (24.08). Będzie to również zakończenie i podsumowanie całego cyklu. W tej chwili liderami w klasyfikacji generalnej są Katarzyna Walczak i Jan Urbaniak z KS Warta Poznań.

Spośród startujących osób wybrane zostaną najlepsze 3 kobiety i 3 mężczyzn klasyfikacji generalnej informuje Anna Spychała z Wielkopolskiego Związku Pływackiego – Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym odbywał się w przez całe wakacje na jeziorach Wielkopolski i w tym roku zgromadził rekordową frekwencję uczestników, co Potwierdza, że nasz region ma silną pozycję lidera w organizowaniu imprez na wodach otwartych i to właśnie w Wielkopolsce takich imprez mamy najwięcej.

Organizatorzy cieszą się, że przez siedem lat organizowania Grand Prix ukształtowała się grupa stałych uczestników, która wiernie przybywa na każdą edycję zawodów oraz fakt, że co roku dołączają to tej grupy także nowe osoby. Mamy nadzieję, że również w Poznaniu zawodnicy licznie pojawią się na starcie, a kibiców oczywiście zapraszamy na plażę – dodaje Anna Spychała.

Wszystkie chętne osoby, które chcą wziąć udział mogą zgłosić się jeszcze w biurze zawodów, na dwie godziny przed startem.

Zawody rozpoczną się na plaży koło kąpieliska Malta w sobotę (24.08) o godzinie 14:00. Wstęp jest bezpłatny.

XI otwarte integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu MASTERS Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz