Sport

Daylon Claasen nowym piłkarzem Kolejorza

Daylon Claasen  Foto: Lech Poznań / Adam Ciereszko

Nowym zawodnikiem Kolejorza został właśnie Daylon Claasen, 23-letni pomocnik z RPA. Klub podpisał z nim roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.

Stadion w Poznaniu już widziałem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, przede wszystkim jest dobrze wyposażony, sporo słyszałem o kibicach Kolejorza i fajnie byłoby poczuć znakomitą atmosferę, jaką robią podczas meczówmówi Daylon Claasen – chciałbym stać się częścią Lecha, wejść możliwie jak najszybciej do szatni, zgrać się z drużyną i pomóc jej w osiąganiu zakładanych na ten sezon celów.

Daylon Claasen Foto: Lech Poznań / Adam Ciereszko

Nowy piłkarz Kolejorza urodził się 28 stycznia 1990 roku. Swoją sportową karierę rozpoczynał w Ajaxie Kapsztad, który jest filialnym klubem Ajaxu Amsterdam. Do tego ostatniego trafił  w 2008 roku. Grał dwa lata w drugim zespole, a w sierpniu 2010 roku przeniósł się do belgijskiego Lierse SK. Tam w ciągu 3 lat rozegrał 78 meczów i strzelił w nich 9 goli. W minionym sezonie zmagał się z kontuzją kolana i wystąpił tylko w 7 spotkaniach. W kwietniu tego roku rozwiązał kontrakt z belgijskim klubem i został wolnym zawodnikiem.

Przebywał na testach w Evertonie, ale po tym jak David Moyes został menadżerem Manchesteru United temat transferu na Goodison Park upadł. Następnie Claasen próbował swoich sił w Blackpool i Hull City, ale tym razem na drodze do podpisania kontraktu stanęły względy proceduralne, a konkretnie kłopoty z otrzymaniem pozwolenia na pracę.

Claasen najlepiej czuje się na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika, ale może również grać na skrzydle i na pozycji defensywnego pomocnika. W Kolejorzu grać będzie z numerem 22.

Daylon Claasen Foto: Lech Poznań / Adam Ciereszko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz