POZnań Swarzędz

ZATRZYMANY ZA NAPAD STULECIA W POZNANIU

pistolet  Foto: sxc

pistolet Foto: sxcSwarzędzka Fabryka Mebli już nie istnieje. Mało kto też pamięta napad z 1993 roku, podczas którego zrabowano pieniądze na wypłaty dla pracowników tej firmy. Policjanci z Poznania zatrzymali właśnie Waldemara M., który wymyślił i zorganizował tą operację.

Podczas tego napadu zrabowano ponad 5 miliardów starych złotych. Zatrzymany przez policję był też poszukiwany za zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą zajmującą się oszustwami przy sprzedaży mieszkań. Waldemar M. poszukiwany od kilku miesięcy wpadł w ręce policjantów zespołu poszukiwań celowych w poniedziałek wieczorem – informuje Andrzej Borowiak z poznańskiej policji – został odszukany na terenie działek budowlanych w Bytyniu koło Szamotuł. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu, choć był bardzo zdziwiony pojawieniem się policjantów.

Jak się okazuje mężczyzna był poszukiwany na podstawie sześciu listów gończych i sądowych nakazów. W zamknięciu ma odpokutować między innymi za oszustwa i fałszerstwa. Centralne Biuro Śledcze między innymi w 2002 roku prowadziło przeciwko niemu sprawę o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą, zajmującą się oszustwami przy sprzedaży mieszkań.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz