Suchy Las

Zatrzymanie złodziei samochodów

W ręce szkiełów wpadło dwóch złodziei samochodów. Mężczyźni kradli samochody w całości na czyjeś zlecenie lub sprzedawali  je na części. Działali na terenie Polski i Czech. 

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Samochodowej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pracowali nad tą sprawą od ponad roku. Dzięki współpracy z czeskimi policjantami udało się ustalić, że za kradzieżami samochodów wartych kilkaset tysięcy złotych stoi ta sama grupa przestępcza.

W związku z tym policjanci działali jednocześnie na terenie dwóch krajów, wymieniali się informacjami i ściśle współpracowali, aby zatrzymać sprawców – wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej Policji – w  listopadzie ubiegłego roku, kiedy jeden z mężczyzn wyjechał do Czech, aby dokonać kolejnej kradzieży i został zatrzymany na gorącym uczynku przez tamtejszych policjantów.

Jego wspólnik, 28-letni mężczyzna, wpadł w ręce Policji na terenie Suchego Lasu pod koniec lipca. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdu o wartości ponad 200.000 złotych. Mężczyznom grozi teraz do 10 lat więzienia.

To nie koniec zarzutów i zatrzymań w tej sprawie – podkreśla Marta Mróz .

Użyte w artykule zdjęcia: KWP Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz