K U L T U R A

Zaproś kulturę do siebie

Frida Kahlo wystawa CK Zamek  Foto:

Część osób spędzając teraz więcej czasu w domu ma szansę odkryć niezwykle bogaty wirtualny świat kultury. Można dzięki temu między innymi przypomnieć sobie, bądź zobaczyć po raz pierwszy  m. in. wystawy poznańskiego CK Zamek.

Praca zdalna to choćby zaoszczędzony czas, który do tej pory spędzaliśmy w drodze z i do domu. Jak go teraz wykorzystać? Można zachowując środki ostrożności wybrać się na spacer, bądź zupełnie bezpiecznie odwiedzić jedną z wystaw.

Nie zdążyłeś zobaczyć wystawy Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni? A może chcesz jeszcze raz przeżyć zwiedzanie ekspozycji Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst? Zachęcamy, by w domowym zaciszu korzystać z naszych multimedialnych zbiorów – zaprasza Martyna Łokuciejewska z CK ZAMEK.

Jak się okazuje zamkowy YouTube pełen jest rejestracji debat i spotkań m.in. z Festiwalu Fabuły i Poznania Poetów. Wśród nowości jest filmowa wycieczka po wspomnianej już wystawie Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni.

Blog zamekczyta.pl to z pewnością interesująca propozycja dla miłośników literatury. Znajdziemy tam relacje ze spotkań literackich, a także rozmowy z autorami, którzy odwiedzili Zamek.

Profil fb Kina Pałacowego, po uzyskaniu zgód od twórców, będzie udostępniać filmy nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA.

Natomiast Centrum Praktyk Edukacyjnych planuje na swoim profilu udostępniać darmowe narzędzia do prowadzenia edukacji zdalnej. Jak wiemy, nauczycielki, edukatorzy, wykładowcy akademiccy stoją teraz przed dużym wyzwaniem prowadzenia działalności dydaktycznej on-line.

Ciekawą propozycją jest wirtualny spacer po głośnej wystawie Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst. By ją zobaczyć wystarczy kliknąć tutaj.

CK Zamek proponuje także wirtualne zwiedzanie wystawy Nie widać wraz z historiami do wysłuchania (kliknij tutaj), wysłuchanie opisu wystawy Małe historie i opowieści o niej (kliknij tutaj), czy obejrzenie filmu o udostępnianiu kultury seniorom zależnym (kliknij tutaj).

Po uzyskaniu zgód od reżyserów Kino Pałacowe będzie udostępniało na swoim facebook’u filmy nagrodzone na zeszłorocznym festiwalu OFF CINEMA – zapowiada Martyna Łokuciejewska z CK ZAMEK – na początek, zdobywca Złotego Zamku w Konkursie filmów krótkometrażowych, film A Happy Marriage w w reżyserii Antonio Zagal.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Kaczyński, materiały prasowe CK Zamek,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz