K U L T U R A

Zapraszamy na spektakl Co ja panu zrobiłem, Pignon?

CO JA PANU ZROBIŁEM, PIGNON?  Foto: CO JA PANU ZROBIŁEM, PIGNON?

CO JA PANU ZROBIŁEM, PIGNON? Foto: CO JA PANU ZROBIŁEM, PIGNON?Zabawne teksty, wartka akcja i znakomici aktorzy, których znamy między innymi z wielu filmów i seriali. Wkrótce zobaczymy ich na żywo w Poznaniu, podczas sztuki „Co ja Panu zrobiłem, Pignon?” Mamy dla Was podwójne zaproszenia!

Na scenie zobaczymy między innymi Pawła Wawrzeckiego, Grzegorza Wonsa, Renatę Dancewicz czy Andrzeja Grabarczyka.

Sztuka, na którą Was zapraszamy to francuska farsa kryminalna, o niezwykle wartkiej akcji, szybkim tempie i zaskakujących zmianach sytuacji. Jednak prawdziwą „wisienką na torcie” jest tu mistrzowski popis aktorskiego warsztatu Pawła Wawrzeckiego i Grzegorza Wonsa. To jeden z tych spektakli, które w ciemno można polecać swoim znajomym. Na pewno będą Wam wdzięczni!

W pewnym podparyskim miasteczku zmobilizowano wszystkie siły porządkowe, ponieważ do sądu ma być dowieziony świadek zeznający przeciwko wysoko postawionym przestępcom. Proces ściągnął uwagę przedstawicieli mediów, tłumnie przybyłych na miejsce zdarzenia. Samych fotografów stawiło się tu kilka setek. Akcja przedstawienia rozgrywa się w hotelu usytuowanym naprzeciw budynku sądu. Meldują się w nim dwaj mężczyźni: Francois Pignon – zawodowy fotograf i Ralf Milan, zawodowy… morderca.

Ralf otrzymał zlecenie wyeliminowania niewygodnego dla mafii świadka, a Pignon teoretycznie ma zrobić zdjęcia dla swojej gazety. Teoretycznie, bo jego prawdziwa motywacja jest zupełnie inna – chce odzyskać żonę, która zostawiła go dla swojego psychiatry. W razie niepowodzenia biedny nieudacznik gotów jest odebrać sobie życie.

Ralf i Pignon otrzymują sąsiadujące ze sobą pokoje. Dzielą ich tylko zamknięte na klucz drzwi. Kiedy te drzwi nagle się otworzą, najwyższej klasy farsowa maszyneria zostanie wprawiona w ruch…

Jak się zakończy? Zapraszamy na spektakl Co ja Panu zrobiłem Pignon?, który będzie można zobaczyć Sali Ziemi MTP w niedzielę 15 grudnia o 17:30 i 20:30. Bilety można kupić na stronie bilety.sollus.pl.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz