POZnań

Zapraszamy na majowe wycieczki z przewodnikami

Niestachów i Golęcin - spacer z przewodnikiem  Foto: Grupa Przewodników PoPoznaniu

Jeszcze w maju będziemy mogli poznać mniej znane historie ciekawych zakątków Poznania. Wraz z Grupą Przewodników PoPoznaniu.pl zapraszamy na wycieczki tematyczne na Golęcin i Niestachów, a także nad jezioro Maltańskie.

Po dwóch wędrówkach po Sołaczu odwiedzimy część Poznania, w której przewidziała była realizacja dalszej części willowego założenia – zapowiada przewodnik Janusz Górny – jej realizacja nie doszła jednak do skutku.

Podczas tej wycieczki będziemy mogli zwiedzić dość słabo funkcjonujący w świadomości poznaniaków, rozcięty szeroką arterią Niestachów oraz Golęcin. Te dwa istotne składniki zachodniego klina zieleni, jak dodaje Janusz Górny, to mieszanka przestrzenna akcentów przyrodniczych, rekreacyjnych i sportowych, akademickich oraz wojskowych, na której mocno swe piętno odcisnęła historia, a zwłaszcza II wojna światowa.

Ta wycieczka z przewodnikami PoPoznaniu rozpocznie się przed wejściem do Ogrodu Dendrologicznego UP od strony ul. Niestachowskiej w sobotę 12 maja o 10:00 i 15:00.

Podczas drugiej wycieczki dowiemy się natomiast czym była Dolina Świętojańska i kto wybudował jezioro Maltańskie. Poznamy też sekrety Kopca Wolności, Lunety Astera i hodowli czarnych róż. Te wycieczki odbędą się w sobotę 26 maja. Spotykamy się przed kościołem św. Jana Jerozolimskiego przy rondzie Śródka o 10:00 i 15:00.

Dodatkowo, w każdą sobotę i niedzielę, można wziąć udział w PoKoziołkach, czyli spacerach dedykowanych turystom i mieszkańcom miasta, zaczynających się zaraz po koziołkach. W sobotę wycieczki odbywają się po Starym Mieście, w niedzielę na trasie od Starego Miasta do Dzielnicy Zamkowej. Zbiórka zawsze o 12:05 przed ratuszem.

Wszystkie spacery odbywają się w konwencji free walking tour – dodaje Janusz Górny – wstępne zapisy nie są wymagane, wycieczka odbywa się niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników, a na jej zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Użyte w artykule zdjęcia: Grupa Przewodników PoPoznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz