Aglomeracja

Zapraszamy na Dni Powiatu do Środy

DNI POWIATU ŚREDZKIEGO 2013  Foto: DNI POWIATU ŚREDZKIEGO 2013

DNI POWIATU ŚREDZKIEGO 2013 Foto: DNI POWIATU ŚREDZKIEGO 2013Przez cały weekend wiele będzie się działo w Środzie Wielkopolskiej, gdzie zorganizowane zostaną Dni Powiatu. Będzie dużo konkursów, zajęć sportowych, tanecznych, ale będą również koncerty. Jedną z gwiazd, która wystąpi będzie zespół Czerwone Gitary.

Wszystko rozpocznie się już w piątek 13 września. Tego dnia w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się uroczysta Sesja Rady Powiatu Średzkiego, podczas której między innymi zostaną wręczone nagrody Starosty sportowcom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej. Wystąpi także z recitalem tenor Paweł Antkowiak, solista międzynarodowych scen operowych i koncertowych.

Najwięcej jednak dziać się będzie w sobotę 14 września. W kilku miejscach miasta przygotowano bardzo zróżnicowane atrakcje dla mieszkańców i turystów. Na Starym Rynku działać będzie Białe Miasteczko, będzie można zwiedzać Wieżę Ciśnień, a na boisku Orlik rozegrany zostanie turniej piłkarski dla dzieci. Nad jeziorem rywalizować będą natomiast wędkarze. Na koncert zatytułowany Bulwar piosenki francuskiej zaprasza Ośrodek Kultury.

Zapewne najwięcej osób wybierze się do Parku Łazienki. Będzie tu można między innymi zwiedzać obóz wojsk napoleońskich, a po południu odbędzie się rekonstrukcja historyczna bitwy z okresu wojen napoleońskich.

Na scenie występować będą przez cały dzień zespoły muzyczne i taneczne. Wieczorem będzie się można bawić podczas koncertu Czerwonych Gitar.

Także w niedzielę będzie można kibicować piłkarzom, a odważni będą mogli odbyć lot balonem. Wraz ze Stacją Średzkiej Kolei Powiatowej zapraszamy również na przejazdy kolejką, która kursować będzie na trasie Środa Miasto – Kipa – Środa Miasto.

To tylko niektóre atrakcje Dni Powiatu średzkiego. Szczegółowy program na sobotę znajdziesz klikając tutaj, a na niedzielę tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz