Lifestyle Stare Miasto

Zaplanuj długie weekendy

dziewczyna, kalendarz  Foto: sxc

Pierwszy długi weekend już za nami, kolejny zacznie się już w środę 6 stycznia, który to dzień jest wolny z powodu święta Trzech Króli. Okazji do odpoczynku w 2016 roku podczas długich weekendów będzie więcej. Wystarczy odpowiednio zaplanować sobie urlopy.

Pierwszą okazją do nieco dłuższego odpoczynku był pierwszy weekend 2016 roku. Nowy Rok, a więc dzień wolny, przypadł na piątek, zatem mieliśmy nie dwa, ale trzy dni weekendu. Kolejną okazją do odpoczynku jest święto Trzech Króli, które w tym roku przypadło w środę 6 stycznia. Jeśli ktoś wziął 2 dni urlopu w poniedziałek i wtorek (4 i 5.01) miał jeszcze przedłużony weekend noworoczny. Można też było wziąć dwa wolne dni po Trzech Królach. Biorąc zatem w styczniu 4 dni urlopu można było odpoczywać ponad tydzień.

STYCZEŃ: 1 – 2 – 3 (nd), 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10 (nd)

Luty pozbawiony jest dni wolnych, oczywiście za wyjątkiem weekendów. Na szczęście ma tylko 29 dni, więc jakoś powinniśmy to przeżyć.

W marcu będzie Wielkanoc, zatem wuchta wiary będzie chciała brać dodatkowe dni wolne, by ze spokojem wyjechać lub wrócić ze świąt. Świąteczny poniedziałek wypada 28 marca, zatem tak czy inaczej mamy dłuższy weekend, nawet bez brania wolnego w pracy.

MARZEC: 26 – 27 (nd)28

Kwiecień również pozbawiony jest wolnych dni, które można by wykorzystać do zregenerowania się. Zaraz po tym miesiącu nadejdzie jednak maj, a wraz z nim aż dwie okazje do wydłużenia weekendów!

Święto Pracy przypada w niedzielę, ale wystarczy złożyć wniosek o wolne 2 maja i już mamy piękny, 4-dniowy weekend. Oby był pogodny! Również w maju obchodzone będzie Boże Ciało w czwartek 26 maja. Tutaj wystarczy wziąć wolne na piątek i również możemy cieszyć się czterema dniami wolnego.

MAJ: 1 (nd) – 2 – 3, 26 – 27 – 28 – 29 (nd)

Nie uda się nam wydłużyć weekendów w czerwcu i lipcu. Te miesiące również pozbawione są świątecznych dni, ale też to pełnia urlopowego sezonu. W sierpniu już jednak będziemy mieli nieco dłuższy weekend, dzięki Świętu Wojska Polskiego  i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które wypadają w poniedziałek 15 sierpnia.

SIERPIEŃ: 13 – 14 (nd)15

Również wrzesień i październik to miesiące, podczas których nie będzie okazji do dłuższego odpoczynku z powodu świąt, których po prostu nie ma. Chociaż… biorąc wolne na poniedziałek 31 października możemy mieć nieco więcej wolnych dni.

Wszystkich Świętych przypada na wtorek 1 listopada. Całkiem naturalnie w tym roku wydłużył się weekend, który spędzamy patriotycznie i słodko z rogalami świętomarcińskimi. Dzień 11 listopada przypada tym razem na piątek.

PAŹDZIERNIK / LISTOPAD: 29 – 30 (nd) – 31 – 1.11, 11 – 12 – 13 (nd)

Ostatni miesiąc 2016 roku da nam tylko, a może aż jeden dłuższy weekend. Będzie to oczywiście związane z Bożym Narodzeniem. Drugi dzień Świąt obchodzić będziemy w poniedziałek 26 grudnia.

GRUDZIEŃ: 24 – 25 (nd)26

Biorąc zatem 7 dni wolnego w odpowiednim momencie można zyskać kilka dłuższych weekendów. Złośliwi mówią, że Polacy wolne wykorzystując by pracować. Może jednak warto przełamać ten stereotyp i spędzić ten czas przyjemniej?

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz