Sport

Zapisy na półmaraton – motywacja do utrzymania kondycji

7 Półmaraton - Poznań 06.04.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Wszystkich pasjonatów i entuzjastów biegania już teraz przed świątecznym obżarstwem zapraszamy na kwietniowy poznański półmaraton. Czynna jest już strona internetowa z zapisami na to coraz bardziej popularne biegowe wydarzenie.

7 Półmaraton - Poznań 06.04.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPrzed nami zima (oby jak najłagodniejsza), która w kalendarzu każdego biegacza oznacza czas spokojnego budowania formy na nadchodzący sezon. Zapisując się na półmaraton już teraz, możemy zyskać motywację do regularnych treningów. Przypominamy także o limicie zawodników, który wynosi 8500 uczestników.

Organizatorzy już dziś przygotowują biegowe atrakcje. Jak zapowiada Łukasz Miadziołko, dyrektor Półmaratonu – wkrótce udostępniona będzie ulepszona aplikacja mobilna, w której uwzględnione zostały uwagi uczestników październikowego maratonu.

Sercem półmaratonu tradycyjnie pozostaje poznańska Malta – kultowe już miejsce na biegowej mapie Poznania. Pozostajemy przy trasie ubiegłorocznej, w której dokonaliśmy trzech drobnych korekt. Na ulicy Dolna Wilda pojawiła się agrafka, wypadły ulice Mostowa i Garbary, a linia startu została przesunięta w okolice Hotelu Park, aby zawodnicy mieli większy komfort startu – informuje dyrektor Madziołka.

Kiedy mówi się o półmaratonie, to większość myśli: BIEGACZE. A przecież Poznań Półmaraton przez ostatnie lata był ważnym wydarzeniem również dla rolkarzy i wózkarzy, którzy w nim uczestniczyli.

Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzyć dla rolkarzy i wózkarzy odrębne zawody, dedykowane dla nich – mówi Dyrektor Półmaratonu – w tym roku mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć dodatkową imprezę dla rolkarzy, podczas której będą jej głównymi bohaterami. W tym celu prowadzimy rozmowy z Automobilklubem Wielkopolska, na torze którego planowana jest organizacja maratonu na rolkach. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, to taka impreza odbędzie się w czerwcu przyszłego roku. Wózkarze natomiast wystartują w poznańskim maratonie.

7. Poznań półmaraton Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz