Aglomeracja

Zakupy podczas majówki

grill  Foto: Declan Rex

Kilka dodatkowych dni wolny to doskonała okazja, by na przykład rozpocząć na dobre sezon grillowy, bądź piknikowy. Pod warunkiem oczywiście, że będzie sprzyjać temu pogoda, ale także odpowiednio wcześnie zaopatrzymy naszą domową spiżarnię.

W niedzielę wszystkie sklepy pracujące w ten dzień będą otwarte jak zwykle. To dobry moment, by uzupełnić jeszcze domowe zakupy. Przed nami jest przecież wolny poniedziałek i środa. Wucta wiary wzięła też wolne na wtorek, czwartek i piątek.

panorama zakupy spożywcze

W Święto Pracy, a więc 1 maja, duże sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Zapewne na ten dzień przygotowały się mniejsze sklepy oraz stacje benzynowe. Bardzo możliwe, że uzupełniły stany magazynowe i będziemy tutaj mogli kupić wszystko, co jest nam potrzebne by zrealizować swoje majówkowe plany.

Wtorek, 2 maja, jest dniem roboczym, choć jak już wspomnieliśmy wuchta wiary wzięła właśnie na ten dzień urlop. Sklepy będą pracować normalnie, ale… na ten też dzień zapowiadana jest akcja protestacyjna pracowników handlu.

Jako pierwsi zapowiedzieli ją związkowcy z sieci sklepów Biedronka. Mają się też do nich przyłączyć m. in. pracownicy marketów Carrefour, Kaufland oraz Tesco.

W akcji wezmą też udział pracownicy sieci Auchan, Decathlon, Dino, centrum H&M w Gądkach pod Poznaniem oraz sieci hurtowni Makro Cash and Carry – wylicza Alfred Bujara, szef NSZZ Solidarności pracowników handlu.

Tego dnia protestujący pracownicy sklepów będą mieli na koszulkach specjalne naklejki, a klienci będą otrzymywać ulotki informujące o przyczynach protestu. Pojawią się też informacje, że protest może przyjąć formę strajku włoskiego. Gdyby tak było, oznaczałoby to znacznie wolniejsze niż zwykle obsługiwanie klientów.

Kolejny dzień wolny, to środa 3 maja. Tego dnia również nie zrobimy zakupów w dużych sklepach oraz centrach handlowych. Otwarte w nich będą niektóre punkty gastronomiczne i kina.

Grill

Użyte w artykule zdjęcia: sxc, Declan Rex, James Sutton

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz