Sport

Zakończyła się Spartakiada Seniorów

Spartakiada Seniorów  Foto: POSiR

Blisko 130 seniorów przez cztery dni rywalizowało podczas spartakiady, która zorganizowana była już po raz siódmy. Sportowe emocje zakończyły się zawodami w lekkiej atletyce.

Spartakiada Seniorów Foto: POSiR

Cieszy nas fakt, że zainteresowanie spartakiadą nie maleje i każdego roku przybywają nowi uczestnicy, oczywiście stałych bywalców też nie brakuje, to oni w główniej mierze tworzą klimat spartakiady – mówi Monika Prendke z POSiR – myślę, że nie tylko my jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni z spartakiady, ale i również jego uczestnicy, czego dowodem jest radość jaką widzimy na ich twarzach.

W spartakiadzie brać udział mogli wszyscy chętni, ponieważ dyscypliny sportowe były dobierane specjalnie do umiejętności psychofizycznych seniorów. Uczestnicy mogli brać między innymi udział w zawodach w bowlingu. Te rozgrywki od kilku już lat cieszą się największą popularnością. Nie brakowało chętnych w zawodach pływackich oraz w lekkiej atletyce – dodaje Monika Prendke – można było też spróbować swoich sił w warcabach, szachach oraz tenisie stołowym.

Biorący udział w różnych rozgrywkach seniorzy często podkreślali, że nie ważne są wyniki, a wspólna zabawa. Na zakończenie zorganizowany został piknik z muzyką oraz pokazami artystycznymi seniorów. Każdy z zawodników otrzymał także medal uczestnictwa.

Spartakiada Seniorów Foto: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz