Centrum POZnań

Z wózkiem przez miasto

Krytyczna Masa Wózkowa - Poznań - 20.11.2011 r.  Foto: Ewelina Gutowska

Krytyczna Masa Wózkowa - Poznań - 20.11.2011 r. Foto: Ewelina Gutowska“Chodzi o te wszystkie przeszkody, które napotykamy na mieście i których ludzie nieporuszający się z wózkami nie dostrzegają. Są to wysokie krawężniki, dziury, schody, brak wind” zapowiedziała wydarzenie Joanna Stankiewicz, dyrektor festiwalu No Women No Art. Problemy rodziców poruszających się z wózkami czy ludzi poruszających się na wózkach od jakiegoś czasu coraz bardziej są nagłaśniane w naszym mieście.

Trasa Krytycznej Masy Wózkowej opracowano po stworzeniu mapy uciążliwych miejsc, które są nieprzyjazne poruszającym się z wózkami, w których bez pomocy przechodniów nie ma możliwości samemu przejść. Tutaj “doskonałym” przykładem jest Rondo Kaponiera, zmora wszystkich poruszających na wózkach.

O godzinie 14:00 wózki z dziećmi pchane przez opiekunów wystartowały w marszu z placu Adama Mickiewicza i przejechały ulicą Święty Marcin, Mostem Uniwersyteckim, do Mostu Teatralnego by wrócić pod hotel Mercure i dalej ulicą Zwierzyniecką dojść aż do Starej Drukarni.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz