Łazarz

Z Łazarza do centrum bimbą

Bimba połączyła Łazarz z centrum  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Bimba łącząca Łazarz z centrum miasta wróciła po 20 latach. To dobra informacja nie tylko dla mieszkańców tej jednej z najstarszych dzielnic Poznania.

W miejsce zawieszonej “jedenastki” pojawiła się linia nr 18. Trasa nowej bimby wiedzie obok Dworca Głównego, Starego Browaru i AWF-u. O takie bezpośrednie połączenie z Łazarza na Półwiejską mieszkańcy zabiegali… kilkanaście lat! Teraz dzięki nowej linii mogą oni w zaledwie kilka minut bez przesiadek dotrzeć do centrum.

Od wtorku bimby wróciły na ulicę Głogowską i kursują między Mostem Dworcowym a Dworcem Zachodnim. Przez dziesięć dni właśnie na ul. Głogowskiej przy skrzyżowaniu z Roosevelta wymieniane były zwrotnice. Prace związane były z budową systemu ITS. Na swoje stałe trasy powróciły tramwaje linii 5 i 8.

Nadal wahadłowo jeździć będzie bimba na linii 14. Łączy ona Łazarz z Teatralką. Jeździ ona jednak tylko w dni robocze co kwadrans, a nie jak do tej pory codziennie co 8 minut.

Od września Łazarz z Dworcem Głównym, Rondem Rataje i Śródką połączy także “trójka”, która kursować będzie w dni powszednie od 6:00 do 19:00.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Bimba połączyła Łazarz z centrum

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz