Łazarz

Jeden z basenów w Parku Kasprowicza zamknięty

Zielona woda w basenie  Foto: lazarz.pl / Daria Maj

Największy basen w letniej pływalni w Parku Kasprowicza został zamknięty. Zdecydowano o wymianie wody po tym jak woda… zmieniła kolor na zielony.

Woda w dużym basenie jest wręcz zielona, dno się klei, a dzierżawca upiera się, że wody w tym sezonie nie wymieni – informowała Pani Daria portal lazarz.pl –  zostało jeszcze sporo dni wakacyjnych a wszyscy będą zmuszeni jechać gdzie indziej.

Andrzej Chyliński, zarządca pływalni letniej w Parku Kasprowicza tłumaczył w rozmowie z portalem, że woda była przez półtora miesiąca bardzo czysta, wręcz krystaliczna. Po kilku dniach, w których panowała wysoka temperatura woda zrobiła się mętna i zielona. Początkowo osoba zarządzająca pływalnią upierała się, że wody nie trzeba wymieniać, ponieważ ta jest cały czas chlorowana i filtrowana. Na szczęście zmieniła zdanie.

Postanowiłem jednak wymienić wodę – zadeklarował Andrzej Chyliński – przez trzy dni duży basen będzie nieczynny, ale chętni mogą korzystać z brodzika dla dzieci i średniego basenu ze zjeżdżalnią.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz