Stare Miasto

Z konia zwycięzca przesiądzie się na Volkswagena

Cavaliada 01  Foto: MTP

W przyszłym tygodniu czekają nas wielkie sportowe emocje na Hipodromie Wola w Poznaniu.

Cavaliada 01 Foto: MPTW piątym Memoriale Macieja Frankiewicza, w 15 konkursach w skokach przez przeszkody zobaczymy 75 jeźdźców z 14 krajów – Belgii, Chile, Niemiec, Hongkongu, Włoch, Łotwy, Norwegii, Nowej Zelandii, Szwecji, Turcji i Ukrainy, Polski i Arabii Saudyjskiej, bo swój udział zapowiedział też wicemistrz świata Abdullah Al Sharbatly.

– Znakomity jeździec z Arabii Saudyjskiej był gościem Memoriału Macieja Frankiewicz już dwa razy, w 2011 i 2013 roku. Dwa razy w głównym konkursie zajmował drugie miejsce. Wygląda na to, że jego ambicją jest wygrać wreszcie przed poznańską publicznością. Na starcie nie zabraknie też zeszłorocznego zwycięzcy v-ce Mistrza Europy z roku 2009 Piergiorgio Bucci w Włoch.

Światowa Federacja Jeździecka przyznała poznańskiej imprezie statut kwalifikacji do mistrzostw świata, które we wrześniu tego roku odbędą się Normandii, a konkurs memoriałowy podobnie jak w ubiegłym roku, jako jedyny w Polsce zaliczany będzie do wyższej grupy Longines Rankings FEI, czyli światowego rankingu skoczków.

IV Memoriał Macieja Frankiewicza CSI**** - Poznań 08.06.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Pula nagród na całe zawody to pół miliona złotych. Zwycięzca najważniejszego konkursu odjedzie z Poznania nowiutkim VW Golfem. Z kolei Polski Związek Jeździecki zaliczył zawody do nowego cyklu nazwanego Jeździeckie Grand Prix Wolnej Polski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz