K U L T U R A

Yumi Ito wystąpi w Blue Note

Yumi Ito  Foto: materiały prasowe / Maria Jarzyna

Pochodząca ze Szwajcarii Yumi Ito wystąpi w Klubie Blue Note Poznań. Będzie to koncert promujący nowy album artystki “Ysla”. Odbędzie się on w niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 20:00.

„Ysla” to tytuł nowego albumu Yumi Ito. Opowiadający o osobistych historiach z imponującą improwizacją. Jej wyjątkowy głos jest jak wyspa – dumny, stoicki i silny pośrodku oceanu art-popu, jazzu i neoklasyki.

Po wydaniu albumu „Stardust Crystals” SWR2 Jazz ogłosiło wokalistkę „wokalnym odkryciem roku 2020″. Płyta znalazła się w Top 10 of Best Albums prestiżowego magazynu Jazz Thing pośród takich artystów, jak Avishai Cohen, Lionel Loueke, Lucia Cadotsch oraz John Scofield.

Artystka tworząc kompozycje czerpie inspiracje z otaczającego ją świata. Zarówno porusza tematy aktualne jaki i zwykłej codzienności.
Jej barwny głos tworzy amalgamat kilku stylów. Jest nie tylko kompozytorką, ale także producentką i aranżerką, której japońskie i polskie korzenie podążają własną ścieżką stylistyczną oparte na setkach godzin ćwiczeń. Jej twórczość sięga po jazz, art-pop, elektronikę, improwizację i muzykę neoklasyczną, którą swobodnie wykonuje w dużych składach, jak i podczas solowych występów.

Yumi Ito – Koncert promujący nowy album “Ysla”

Blue Note Poznań
niedziela, 23 kwietnia, godzina 20:00

Bilety w cenie 80,00 zł

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Maria Jarzyna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz