K U L T U R A

XV Ogólnopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych

Ogólnopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych  Foto: Ogólnopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych

Ponad 500 osób z całej Polski uczestniczyć będzie w Ogólnopolskim Festiwalu Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w Skórzewie w najbliższy weekend.

Ogólnopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych Foto: Ogólnopolski Festiwal Osób NiepełnosprawnychTegoroczny Festiwal jest szczególny, bo jubileuszowy – informują organizatorzy – przyjadą na niego zespoły z całej Polski, spodziewamy się 500 osób, nie licząc członków jury i zaproszonych gości.

Niepełnosprawni artyści będą na scenie tańczyć, śpiewać i prezentować spektakle teatralne. Dyrektorem Festiwalu od jego I edycji jest reżyser Tomasz Pawłowski. Od kilku lat Ogólnopolskie Festiwale Osób Niepełnosprawnych organizuje Stowarzyszenie Kulturalne im. Praksedy Lemańskiej w Dopiewie, wraz z Najwyższą Kapitułą Orderu Radości.

Organizatorami tegorocznego festiwalu są oprócz Stowarzyszenia jest również Wójt Gminy Dopiewo.

Przy okazji prezentujemy nowe logo Festiwalu, które będzie towarzyszyło kolejnym jego edycjom w następnych latach – informują organizatorzy.

Zapraszamy na XV Ogólnopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w Gimnazjum im. I.J. Paderewskiego w Skórzewie w sobotę 8 czerwca o godzinie 12:00.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • BYŁO PIĘKNIE CUDOWNA IMPREZA , BYLIŚMY CAŁĄ RODZINA . PIĘKNE SPEKTAKLE, TEATRY ZNAKOMITE , DZIEKUJEMY LEPSZEEMU POZNANIOWI ZA INFORMACJĘ ; ) Raczyńscy

  • Na Lepszy Poznań zawsze można liczyć, choć rzadko bywam ze względu na studia, ale w sobotę 8 czerwca powiedziałam sobie, że wezmę kumpele i się przejedziemy zrobić sobie przerwę w sesji, bo ile można się uczyć. Same byłyśmy wolontariuszami, ja w harcerstwie a Paulina w oazie. Mogę tylko powiedzieć, że na tak super imprezie jeszcze nie byłam.
    My zdrowi możemy się uczyć od niepełnosprawnych wrażliwości, wyobraźni i empatii. Znakomite przedstawienia teatralne, teatr cieni przedstawiony przez zespół z Kościana an poziomie zawodowego teatru dramatycznego. Wspaniałe flamenco stowarzyszenia kulturalnego im.P.Lemańskiej. Jednym słowem super! Do tego każdy mógł za darmo zjeść pyszną grochówkę serwowaną przez wolontariuszy. Mnóstwo mediów – stacje radiowe z całej polski, telewizja i prasa.

  • Cudowna i szlachetna impreza. Gratulacje dla organizatorów, nie mogę doczekać się przyszłorocznego Festiwalu.