Sport

XIX Finał WOŚP – Policz się z Cukrzycą

Policz się z Cukrzycą  Foto:

Policz się z CukrzycąJuż w niedzielę, 9 stycznia 2011 roku rusza trzecia edycja biegu „Policz się z cukrzycą”. Wydarzenie to, organizowane przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego AWF Poznań stało się nieodłącznym elementem Finału WOŚP w naszym mieście.

Bieg ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem diabetyków w Polsce. Głównym celem akcji jest zachęcenie producentów żywności do umieszczenia na produktach spożywczych informacji o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Są to informacje niezbędne do właściwego odmierzenia insuliny jaką cukrzycy muszą zażywać podczas posiłku.
Z roku na rok impreza staje się co raz większym wydarzeniem. Zachęcamy więc wszystkich poznaniaków do wzięcia udziału w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Jako organizatorzy włożyliśmy wiele starań aby ta edycja była równie wspaniała jak zeszłoroczna. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję pobiec między innymi w towarzystwie zawodników Warty Poznań, Drużyny PBG Basket, Drużyny Poznań Hussars, Poznańskich Kozłów oraz wielu innych sławnych osobistości Poznania.
Spotykamy się pod CK Zamek, 9 stycznia 2011 roku. O godzinie 10:00 rozpoczyna się rejestracja zawodników i potrwa ona do 11:30. O 11:50 wszyscy uczestnicy zbierają się na linii startu. Bieg rozpoczynamy punktualnie o godzinie 12:00. Wszyscy razem biegniemy trasą: CK Zamek –> ul. Wieniawskiego –> Al. Niepodległości–> ul. Karola Libelta–> Plac Cyryla–> ul. 3 Maja–> ul. Ratajczaka–> ul. Św. Marcin–> CK Zamek.

Oj się będzie działo 🙂

Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwała poznańska Policja oraz organizatorzy Biegu. Więcej informacji na stronie www.wosp.poznan.pl w zakładce „Policz się z cukrzycą”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz