K U L T U R A

Wystawa „Poznaj Poznań. Cooltura”

Grand Press Photo na Wolnym Dziedzińcu  Foto: UMP

W czwartek o godzinie 11 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odbędzie się otwarcie połączone z ogłoszeniem zwycięzców konkursu „Poznaj Poznań. Cooltura”. Miło nam poinformować, że jedną z laureatek jest współpracująca z naszym portalem Karolina Kiraga.

Poznańscy twórcy oraz animatorzy udowodnili w ostatnich latach, że kultura i lokalne działania społeczne oparte na wydarzeniach kulturalnych to znaczący element kształtujący życie miasta. Te i inne wydarzenia zasługują na wizualną interpretację i przedstawienie ciekawego zjawiska rozwoju życia kulturalnego w Poznaniu za pomocą fotografii. Tak powstała idea konkursu Poznaj Poznań. Cooltura – napisali na o wydarzeniu organizatorzy konkursu.

Na organizowany przez PIX.HOUSE przy wsparciu Miasta Poznań otwarty konkurs wpłynęło 426 zdjęć, nadesłanych przez 106 autorów. Jury wyłoniło finalistów konkursu, którymi są: Agnieszka Maruszczyk, Wojciech Gaczek, Marcin Bukowski, Elżbieta Adamska, Joanna Mucha, Jacek Mójta, Karolina Kiraga, Marek Lapis, Łukasz Górowiec, Aleksandra Jędrzejewska, Barbara Sinica, Bartosz Jankowski, Damian Nowicki, Jacek Molski, Jędrzej Franek, Kamil Figas, Katarzyna Waligóra, Łukasz Cynalewski, Marek Zakrzewski, Stepan Rudik, Witold Spisz, Mikołaj Świderski, Paweł Stasiak.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz