LUDZIE STADIONU – WYSTAWA

ludzie stadionu  Foto:

ludzie stadionuW czwartek, 800 dni przed rozpoczęciem rozgrywek EURO 2012 w Poznaniu otwarta zostanie wystawa fotograficzna Ludzie Stadionu. Będzie można na niej zobaczyć 36 amatorskich zdjęć, wykonanych często przypadkowo, bez specjalnej aranżacji i założonej koncepcji.

Jak podkreślają organizatorzy wystawy, budowany stadion to nie tylko spektakularny projekt – to przede wszystkim ludzie, dzięki których pracy powstaje ten obiekt. Ludzie stadionu to setki osób pracujących tam na co dzień, ale też tysiące odwiedzających ten plac budowy. Na prezentowanych zdjęciach udało się uchwycić rozbawienie, zaciekawienie, koncentrację i wysiłek – to wszystko stało się inspiracją do przygotowania ekspozycji ilustrującej budowę stadionu, której podmiotem jest człowiek, nie materia – podkreślają organizatorzy.

1 kwietnia ruszy również licytacja fotografii na www.europoznan2012.allegro.pl. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną w całości przeznaczone na spłełnienie marzeń dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu. Aukcja potrwa dwa tygodnie, a zlicytowane zdjęcia zostaną podpisane przez Ryszarda Grobelnego oraz Ambasadorów Poznania Miasta Gospodarza UEFA EURO 2012: o. Jana Górę, Mezo i Bartosza Bosackiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz