POZnań

Wypożyczalnie rowerów – nie wszystkie kończą sezon

Rowery miejskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Rowery miejskie Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Jesienna aura sprzyja w tym roku wszystkim miłośnikom dwóch kółek. Choć mamy koniec października cały czas można jeździć na rowerze. Tymczasem z końcem października kończy działalność wypożyczalnia na Piątkowie.

Z wypożyczalni rowerów na Dworcu Autobusowym na os. Jana III Sobieskiego można korzystać jeszcze tylko dzisiaj. Być może warto zatem jeszcze zrobić sobie wycieczkę rowerową po okolicy? Na ponowne jej uruchomienie będziemy musieli poczekać aż pięć miesięcy, do kwietnia przyszłego roku. Przez ten czas wszystkie rowery czekać będzie niezbędna konserwacja po intensywnym sezonie.

W kończącym się sezonie liczba zarejestrowanych użytkowników wyniosła 1.241, z czego 47 osób wykupiło abonament miesięczny, a pozostali korzystający byli posiadaczami KOMkarty lub karty PEKA z ważnym imiennym biletem miesięcznym – informuje Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego – łączna liczba wypożyczeń wyniosła 6.748, z czego około 80% stanowiły wypożyczenia na dobę.

Na szczęście możemy jeszcze korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Te wypożyczalnie w centrum Poznania działać  będą aż do końca listopada. Oby tylko pogoda tak długo dopisywała.

Rowery miejskie Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz