POZnań

Wypadek na Gran Turismo

Wypadek na Gran Turismo Polonia 2013 - 30.06.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Wypadek na Gran Turismo Polonia 2013 - 30.06.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPodczas pokazów Gran Turismo Polonia, które odbywają się na ulicy Prymasa Augusta Hlonda doszło do wypadku. Żółty Koenigsegg wpadł w tłum ludzi oglądających pokazy.

Wśród poszkodowanych są także dzieci. Na miejscu znajdują się wszystkie służby, trwa akcja ratunkowa. Nikt nie zginął większość poszkodowanych ma urazy kręgosłupa. Kierowca został przesłuchany przez policję i przebadany alkomatem. Był trzeźwy.

Michał Kucierski rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP informuje, że w wypadku ucierpiało 12 osób, nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów bojowych Państwowej Straży Pożarnej.

Tomasz Stube rzecznik prasowy Wojewody Wielkopolskiego dodaje – Trwa dyslokacja rannych do szpitali. Jest za wcześnie, żeby mówić o dokładnej ilości osób poszkodowanych i ich stanie.

Gran Turismo Polonia to impreza dobrze znana poznaniakom i fanom motoryzacji w Polsce. Na przestrzeni ostatnich lat widowiskowy zlot supersamochodów na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez. W tym roku swój udział zapowiedziała rekordowa liczba 140 samochodów. Pokazy na Hlonda otwierały czterodniowy zlot.

Aktualizacja: 17:15
19 osób jest rannych, 4 spośród nich cięzko.

Aktualizacja 18:00

Urząd Wojewódzki podaje – 17 osób zostało rannych, w tym dwoje dzieci – to bilans wypadku na imprezie motoryzacyjnej Gran Turismo Polonia w Poznaniu. Według informacji lekarza koordynatora wojewody stan rannych jest stabilny, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący sportowym autem mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą, na prostym odcinku drogi i uderzył w widzów. W akcji ratowniczej uczestniczyło 8 karetek – 3 specjalistyczne, 2 podstawowe i 3 karetki transportowe.

Aktualizacja 20:00

Opublikowano oświadczenie organizatorów – “W dniu dzisiejszym doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem jednego z uczestniczących w Gran Turismo Polonia pojazdów. Jest nam bardzo przykro z powodu tego co się stało. Myślami jesteśmy z tymi, którzy zostali poszkodowani.
W tej chwili odpowiednie służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Z informacji od służb medycznych wiemy, że poszkodowanych zostało 17 osób, z czego cztery są w stanie ciężkim ale stabilnym i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Wiemy, że kierowca był trzeźwy. Jest doświadczonym kierowcą samochodów sportowych, który od lat brał udział w szkoleniach motoryzacyjnych. Zapewniamy, że z naszej strony zachowaliśmy wszystkie środki bezpieczeństwa wymagane przy organizacji takich imprez. Wszystko zostało skonsultowane z Policją i posiadamy wszystkie potrzebne zezwolenia i opinie. W tym momencie to wszystko co możemy powiedzieć.
Jeszcze raz chciałbym wyrazić nasz smutek z powodu tego co się stało. Organizujemy to wydarzenie od 9 lat dla Poznaniaków i po raz pierwszy coś takiego miało miejsce.
Więcej informacji udzielimy w najbliższych dniach gdy uda nam się ustalić więcej szczegółów.

Aktualizacja 23:00

Organizatorzy na swoim profilu podają informację – Większość poszkodowanych opuściła już szpital. Pod opieką medyczną pozostaje jeszcze 5 osób – ich życie jest bezpieczne.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz