Rataje

Wybiegi dla kejtrów pod kontrolą

Wybiegi dla kejtrów  Foto: mat. prasowe

Wybiegi dla kejtrów cieszą się sporym powodzeniem. Zlokalizowane w różnych częściach Poznania są okazją do zabawy dla czworonogów w bezpiecznych warunkach bez smyczy czy kagańca. Ostatnio sprawdzano stan takich miejsc na Ratajach.

Najnowsze wybiegi powstały z inicjatywy samych mieszkańców na osiedlach Oświecenia, Powstań Narodowych i Polanki. Mieszkańcy, z którymi przedstawiciele zespołu Kejter też poznaniak rozmawiali, chwalili sobie takie rozwiązanie. Podkreślali, że każde takie miejsce, nawet jeżeli nie jest zbyt duże, poprawia bezpieczeństwo mieszkańców.

Zwracali także uwagę na osoby, które nie sprzątają po swoich pupilach i na słabe oświetlenie ograniczające korzystanie z wybiegów po zmierzchu – relacjonuje Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej – w jednym przypadku, na terenie os. Oświecenia, mieszkańcy skarżyli się na osoby spożywające alkohol, które spotykają się właśnie na terenie wybiegu.

Na każdym z ratajskich wybiegów było czysto, a przy wejściach ustawione kosze na śmieci wyłożone były workami. Nieliczne zastrzeżenia dotyczyły braku regulaminu wybiegów.

Poznań jest liderem w tworzeniu psiej infrastruktury – podkreśla Przemysław Piwecki – pierwszy wybieg w Poznaniu powstał w 2009 roku na terenie Lasku Marcelińskiego, niedługo później zorganizowano 2 kolejne, wszystkie z inicjatywy zespołu Kejter też Poznaniak.

W tej chwili w Poznaniu działa już 7 wybiegów dla kejtrów i planowane są kolejne, wszystkie z inicjatywy samych mieszkańców.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz