POZnań

WWW POZNANIU JEST DOBRZE

klawiatura  Foto: sxc

Urzędy zmieniają się nie do poznania. Na szczęście. Zmienia się nie tylko obsługa w urzędzie, ale też na stronach urzędów. Jednym idzie coraz lepiej, inne internet traktują trochę po macoszemu. Miesięcznik IT w Administracji opublikował właśnie wyniki wielkiego testu witryn urzędów miejskich, marszałkowskich i wojewódzkich poszczególnych województw. Wśród miast zwycięzcą zostało miasto Poznań!
klawiatura Foto: sxc

Podczas wielkiego testu sprawdzono 50 serwisów. Na strony internetowe urzędów miejskich, marszałkowskich i wojewódzkich, starano się patrzeć oczami rzeczywistego użytkownika. Oceniano zatem to, jak została zaprojektowana strona i na ile przydatne dla użytkownika są zastosowane rozwiązania. Udało się ustalić, co faktycznie oferują obywatelom strony internetowe samorządów. Nie chodziło przy tym wyłącznie o wskazanie zwycięzcy, ale o promowanie dobrych praktyk i zwrócenie uwagi na grupę stron prezentujących ciekawe rozwiązania – informuje organizator testu.

Zdaniem ekspertów miesięcznika jest jeszcze sporo do zrobienia. W każdej z grup można jednak wskazać kilku liderów, na których warto się wzorować.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Urząd Miasta Poznania – www.poznan.pl,
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – www.slaskie.pl,
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie – www.mazowsze.uw.gov.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz