Stare Miasto

Wrocławska do remontu

Ulica Wrocławska oficjalnie deptakiem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wrocławska będzie remontowana pomiędzy ulicami Podgórną a Kozią. Prace mają się rozpocząć na początku sierpnia. Firmy, które chcą przystąpić do przetargu na wykonanie tego zlecenia mają niewiele czasu na złożenie swojej oferty.

Firmy zainteresowane wykonaniem remontu mogą składać oferty do Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu – informuje Dorota Wesołowska z ZDM – otwarcie ofert nastąpi 15 czerwca 2015 roku.

Wrocławska należy do najstarszych i najważniejszych ulic historycznego Poznania. Od 1 maja 2012 jest ona niemal w całości zamknięta jest dla samochodów. Miało to przywrócić ulicy jej staromiejski charakter. Można było zatem otworzyć między innymi ogródki kawiarniane.

Mieszkańcy i turyści otrzymali przestrzeń sprzyjającą swobodnemu poruszaniu się, wolną od samochodów, oferującą nową jakość i nowe możliwości w miejskim krajobrazie – podkreśla Dorota Wesołowska – stworzenie deptaku wpłynęło na ożywienie funkcji społecznych ulicy.

Planowany remont ma się rozpocząć na początku sierpnia od wymiany infrastruktury podziemnej. Kolejnym etapem będzie wymiana nawierzchni jezdni i chodników na odcinku od ulicy Podgórnej do ulicy Koziej. Zostało to uzgodnione z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Pozostała część ulicy Wrocławskiej zostanie wyremontowana przy okazji wymiany nawierzchni na płycie Starego Rynku.

Prace powinny zakończyć się w październiku tego roku.

Ulica Wrocławska oficjalnie deptakiem

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz