Oborniki

Wraca komunikacja w Obornikach

Arriva Bus Transport Polska  Foto: Arriva Bus Transport Polska

Do Obornik po krótkiej przerwie wraca komunikacja autobusowa. Autobusy firmy, która dotychczas obsługiwała miejskie linie, bez zapowiedzi przestały kursować w czwartek 18 lipca. Władze Obornik podpisały już umowę z nową firmę i kursowanie autobusów zostanie wznowione w poniedziałek 29 lipca.

Gdy autobusy nie wyjechały na swoje trasy obsługująca nas firma Warbus poinformowała, że w związku z problemami finansowymi zawiesza kursy – wyjaśniają przedstawiciele UM Oborniki – już tego samego dnia rozpoczęliśmy rozmowy z potencjalnymi przewoźnikami, którzy objęliby zadania organizacji przewozów, po zerwaniu umowy z poprzednikiem.

Warunkiem koniecznym postawionym przez gminę, było uruchomienie przewozów już od poniedziałku 29 lipca. Rozmowy prowadzone były z trzema firmami. Ostatecznie ofertę przedstawiła tylko spółka Arriva Bus Transport Polska.

Zmiany wymagały jednak zatwierdzenia przez Radę Miejską, która w środę, 24 lipca w trybie pilnym, została zwołana na nadzwyczajną sesję. Radni podjęli decyzję dotyczącą zabezpieczenia środków na uruchomienie komunikacji i przewozy do końca bieżącego roku oraz na rok 2020.

Po decyzji Rady Miejskiej Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę z firmą Arriva, którę reprezentował Grzegorz Janoska.

Dla oborniczan podpisana umowa oznacza koniec komunikacyjnego kryzysu już w najbliższy poniedziałek 29 lipca, wtedy to w trasy znów wyjadą autobusy – dodają przedstawiciele UM Oborniki – ponadto umowa zapewnia utrzymanie dotychczasowych cen biletów i zachowanie wszelkich dostępnych ulg, w tym darmowej komunikacji dla osób posiadających Obornicką Kartę Seniora.

 

Mieszkańcy będą mogli korzystać z komunikacji za darmo do niedzieli 4 sierpnia. To promocja firmy Arriva.

Użyte w artykule zdjęcia: Arriva Bus Transport Polska, UM Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz