K U L T U R A

World Press Photo – już wkrótce w CK Zamek

Ambasador Rosji zastrzelony w Turcji  Foto: Burhan Ozbilic / WPP

Ambasador Rosji zastrzelony w TurcjiNa 60. konkurs World Press Photo 2017 nadesłano zgłoszenia z całego świata: łącznie 80408 zdjęć wykonanych przez 5034 fotografów ze 125 krajów. Jury konkursu przyznało nagrody w 8 kategoriach, wyróżniając dokonania 41 fotografów z 25 krajów. Te najlepsze zdjęcia będziemy mogli oglądać od 28 kwietnia w Centrum Kultury Zamek. Wystawa od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków.

Decyzją Jury, w tegorocznym 60. Konkursie World Press Photo, tytuł Zdjęcia Roku przyznano fotografii wykonanej przez tureckiego fotografa Burhan’a Ozbilici, reprezentującego The Associated Press.

Zdjęcie Burhan’a Ozbilici ukazuje moment zabójstwa rosyjskiego ambasadora w Turcji, Andrey’a Karlova dokonanego przez 22. letniego , niepełniącego służby policjanta – Mevlüt Mert Altıntaş’a, na wystawie sztuki w Ankarze, w Turcji, w dniu 19 grudnia 2016 roku.

World Press Photo stara się nie tylko inspirować, angażować, kształcić i wspierać wizualnych dziennikarzy i ich globalną publiczność, lecz również ukazywać nowe perspektywy i świeże spojrzenie w dziedzinie fotografii prasowej. Dzięki swojemu prestiżowi wystawę na cały m świecie zwiedza rocznie ok 4 mln ludzi z 45 krajów.

Użyte w artykule zdjęcia: Burhan Ozbilic / WPP / The Associated Press, Burhan Ozbilic / WPP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz