Lifestyle

Włącz opcję na radość!

Nie potrzeba poczucia humoru, by się śmiać. Dzięki jodze śmiechu możemy nauczyć się dostrzegać coś zabawnego w każdej sytuacji. Nie tylko poprawi to nasze samopoczucie, lecz także wzmocni organizm.

Joga śmiechu jest uznaną na świecie formą relaksu, która łączy ćwiczenia polegające na śmianiu się z ćwiczeniami oddechowymi i innymi relaksacyjnymi. Czerpie z badań naukowych, które pokazują, że dla naszego ciała nie ma różnicy między śmiechem wywołanym na życzenie a naturalnym. W obu przypadkach są wytwarzane endorfiny, otrzymujemy duże dawki tlenu i energii oraz poprawia się nam samopoczucie. Ponadto, kiedy się śmiejemy, wzmacniamy system immunologiczny oraz wspomagamy samoleczenie organizmu.

Na zajęciach śmiejemy się w grupie. Utrzymujemy przy tym kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami. Po kilku chwilach od wywołania śmiechu na życzenie przechodzimy do tego naturalnego. W ten sposób potrafimy wygenerować szczerą radość – mówi Dominika Witkowska z Fundacji „Jogini Śmiechu”.

Aby uzyskać pierwsze wyczuwalne korzyści płynące z uprawiania jogi śmiechu, należy śmiać się – głośno i „z brzucha” – przynajmniej 10 minut dziennie, przez 40 dni. „Zwróćmy uwagę, że zazwyczaj nieprzerwanie śmiejemy się nie dłużej niż przez minutę. Dla organizmu to zbyt krótki czas, aby skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw śmiechu” – podkreśla rozmówczyni.

Zajęcia z jogi śmiechu odbywają się w licznych szkołach, firmach, ośrodkach dla seniorów czy na spotkaniach grup samopomocowych dla chorych na raka. Nawet pojedynczy udział w „sesji śmiechu” pomaga rozładować stres i „włączyć w sobie opcję na radość”.

Najbliższe warsztaty jogi śmiechu w Poznaniu odbędą się 26 czerwca, godz. 19.00-21.00 w Studio Jogi YAM, Kochanowskiego 4. Zapisy:  797 130 616, studio@joga-yam.pl, koszt: 40 zl,  35 zł – zgłoszenia parami i większe grupy

Joga śmiechu

Źródło: infoWire.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz