Sport

Wioślarski weekend

Kajaki  Foto: (c) Anna Bernard

Kajaki Foto: (c) Anna BernardNajlepsi polscy wioślarze w tym mistrzynie Europy w dwójce podwójnej – Magdalena Fularczyk i Natalia Madaj w najbliższy weekend w Poznaniu będą rywalizować w mistrzostwach kraju. W większości konkurencji odbędą się tylko biegi finałowe.

Na Torze Regatowym Malta spodziewanych jest ponad 250 zawodników z reprezentantami Polski na czele. Pojawią się świeżo upieczone złote medalistki mistrzostw Europy z Belgradu – Magdalena Fularczyk i Natalia Madaj, które wystartują w dwójce podwójnej i czwórce podwójnej. Obie są zdecydowanymi faworytkami w obu konkurencjach, a brak złotego medalu byłby sporą niespodzianką. Mistrzostwa Polski są imprezą wyłącznie klubową. To one decydują, którzy ich zawodnicy wystartują w zawodach i w ilu konkurencjach. Ale wiadomo, że każdy klub chce mieć jak najwięcej tytułów mistrzów Polski czy medali, dlatego w Poznaniu pojawią sie wszyscy najlepsi – mówił Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, który jest współorganizatorem mistrzostw.

W większości konkurencji rozegrane zostaną wyłącznie biegi finałowe. Organizatorzy postanowili, że wioślarze rywalizować będą nie na sześciu torach, jak to zwykle ma miejsce podczas międzynarodowych zawodów, ale na ośmiu.Mamy konkurencje, do których zgłosiło się siedem-osiem załóg. Przeprowadzanie eliminacji czy półfinałów mijałoby się z celem. Poza tym wydłużyłoby to zawody nawet do trzech dni, a to wiąże się z kosztami, przede wszystkim dla klubów. Eliminacje natomiast przeprowadzimy w sobotę, ale prawdopodobnie tylko w pięciu konkurencjach – wyjaśnił prezes WZTW.

Początek wyścigów eliminacyjnych zaplanowano na sobotę na godz. 16.00. Wszystkie finały rozegrane zostaną w niedzielę – początek o godz. 10.00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz