Winogrady – zaczarowana ulica :)

Winogrady - zaczarowana ulica :)  Foto:
Winogrady - zaczarowana ulica :)

Ulicą Winogrady możemy już jeździć od jakiegoś czasu, ale właśnie dzisiaj zostanie ona otwarta w sposób niezykle uroczysty.

Winogrady - zaczarowana ulica :)
Winogrady - zaczarowana ulica 🙂

Uroczystość pn. „Otwarcie zaczarowanej ulicy Winogrady” organizuje Rada Osiedla Stare Winogrady wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu – inwestorem przebudowy ulicy Winogrady, wykonawcą prac oraz MPK. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w uroczystości. Spotkajmy się na skrzyżowaniu ulic Winogrady i Za Cytadelą.

W programie:
11.30 Zbiórka i rejestracja uczestników biegu – pierwszy przystanek tramwajowy przy Cytadeli („ślepy” koniec ulicy Za Cytadelą od strony alei Armii Poznań)
12.00 – 12.10 Planowane zakończenie rejestracji
12.15 – 12.30 Winogradzki „Bieg po rower”.
13.00 – Ceremonia otwarcia ulicy Winogrady z udziałem włodarzy miasta Poznania: przyjazd „Zaczarowanego tramwaju” ze świętym Mikołajem i jego świtą, powitanie gości, przemówienia okolicznościowe, wręczanie nagród i upominków, pokaz iluzji, występy zespołów młodzieżowych. W imprezie udział weźmie również Bractwo Kurkowe.
15.00 – zakończenie uroczystości pokazem efektów pirotechnicznych.

Jedną z atrakcji ceremonii jak już napisaliśmy będzie Zaczarowany Tramwaj, z reprezentantami Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych i Świętym Mikołajem na pokładzie. Chętnych, zabierzemy w przejażdżkę do pętli Wilczak. Członkowie KMPS’u przeprowadzą też zbiórkę pieniędzy w ramach akcji “Ratujmy stare bimby”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz