Lifestyle

Wino, wino, wino – na jesienne smutki

Winnice w Mierzęcinie  Foto: TD

Szaroburo na dworze, ziąb, czasami dopada jesienna chandra. I co wtedy? Spacer po japońskim parku, wygrzanie się w jednej z kilku rodzajów saun, masaż, kolacja z dobrym winem. To wszystko jest dostępne w jednym miejscu – 100 km od Poznania. Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę do Mierzęcina. Być może najbardziej docenimy to miejsce właśnie teraz.

Winnice w Mierzęcinie Foto: TDWszystko w Pałacu w Mierzęcinie związane jest z winoroślami. To jedyne miejsce w kraju, które na bazie winogron z własnej winnicy produkuje wino oraz przygotowuje niepowtarzalne zabiegi spa. Wino jest tu nie tylko pasją i stylem życia, ale także sposobem na dobry wygląd i ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Po wizycie w SPA i skorzystaniu na przykład z masażu oliwą z pestek winogron, podczas kolacji możemy zjeść np. tartę ze smakowitym winogronowym miąższem, popijając Pinot Gris 2010 albo Chardonnay 2010 z pobliskiej winnicy. Być może dla wielu zaskoczeniem będzie smak polskiego wina. Pijąc Pinot Gris serwowany w jednej z dwu restauracji wyczuwać możemy nutę świeżego jabłka, gruszy i białych kwiatów.

Mierzęcin posiada własną winnicę, przetwórnię i piwnicę winną, będąc tym samym jedną z trzech największych winnic w Polsce oraz największą w województwie lubuskim. Winnica pod Gorzowem jest trzecią co do wielkości winnicą w Polsce. Na rozległym zboczu na 6,7 ha rośnie prawie 30 tysięcy winnych krzewów.

Okazuje się, że wina powstałe w Polsce mogą zadowolić najwybredniejsze podniebienia. Łagodny klimat regionu, połączony z pasją enologa Piotra Stopczyńskiego powodują, że w Mierzecinie wytwarzane są wina nagradzane na światowych konkursach. Podczas Międzynarodowych Targów Wina Enoexpo 2012 w Krakowie wino powstałe z z odmiany Rondo zostało złotym medalistą. Srebrnym medalem jurorzy wyróżnili pochodzące także z Mierzęcina wino Regent 2009.

W Winnicy „Pałac Mierzęcin” można obserwować, jak dojrzewają owoce winogron. Te najlepsze mogą pojawić się na naszym ciele podczas zabiegów odmładzających i relaksacyjnych w pałacowym SPA. Wyselekcjonowane grona uwalniają sprzyjające pielęgnacji antyoksydanty i witaminy podczas winnych kąpieli w łaźni. Maseczki, masaże i peelingi z użyciem owoców winorośli lub gotowego wina są nie tylko odprężające i przyjemne, ale także skuteczne w walce z problemami skórnymi. Winogrona wykorzystywane podczas zabiegów w SPA są bogate w polifenole, które hamują proces starzenia się skóry, jednocześnie sprawiając, że odzyskuje swój dawny blask i piękny koloryt.

Wszystko to sprawia, że można tutaj doskonale odpocząć wyjeżdżając zaledwie nieco ponad 100 kilometrów od Poznania.

Używane przez nas kosmetyki są przygotowywane w obecności gości, dzięki czemu zawsze są świeże i zapewniają najlepsze efekty pielęgnacyjne. Sam zabieg nabiera natomiast atrakcyjnej formy i ceremonialnego charakteru – wyjaśnia Katarzyna Świątkowska, menedżer Pałacu Mierzęcin Wellness & Wine Resort.

Pałac Mierzęcin jest własnością poznańskiej spółki NOVOL specjalizującej się w produktach chemicznych. W 2006 roku nagrodę specjalną konkursu Przedsiębiorca Roku otrzymali Piotr Nowakowski oraz Piotr Olewiński, właściciele firm. Jury konkursu, organizowanego przez firmę Ernst & Young już po raz trzeci w Polsce, zdecydowało o przyznaniu nagrody firmie NOVOL w uznaniu za wyjątkowo odpowiedzialnie prowadzony biznes oraz za zrozumienie i pomoc ludziom niepełnosprawnym, pozwalające odnaleźć im sens życia. Inwestycja w Pałac w Mierzęcinie jest kolejnym przykładem rozważnie prowadzonego biznesu i jednocześnie oczkiem w głowie właścicieli firmy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz