Aglomeracja

Winna Europa – w jednym miejscu!

winoi  Foto:

Niektórzy mają wiele pytań, które wino jest lepsze, czy to droższe, czy tańsze, czy to z Francji czy z Włoch a może z Nowego Świata, dlaczego na etykiecie jest napis o siarczynach albo dlaczego wino jest zakręcane a nie korkowane. Czy do mięs podajemy wino z Hiszpanii czy z Gruzji, czerwone a może różowe? Pytania pytania..

Organizatorzy MineWine Malta Festival, odpowiedzą ta te  inne pytania zachęcając równocześnie do smakowania życia. Wino staje się sposobem na odkrywanie świata, na cieszeniem się tym, co nas otacza.

winoi

Ponad 100 gatunków win z 7 europejskich krajów i 41 winiarskich regionów oraz producenci, którzy opowiedzą o tajnikach smaku i etapach produkcji tego szlachetnego trunku oraz degustacje i specjalne zniżki – to wszystko w Galerii Malta w piątek i sobotę na specjalnych stoiskach przy Salonie Win MineWine.pl zlokalizowanym na poziomie +1 Galerii.

„MineWine.pl funkcjonuje w Poznaniu dopiero od pół roku, ale podjęliśmy wyzwanie zorganizowania największej imprezy winiarskiej w naszym mieście. Zapraszając winiarzy z różnych krajów Europy, chcemy dać naszym klientom możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi, którzy tworzą dla nich swoje winiarskie dzieła. Mam nadzieję, że podczas Festiwalu, jego uczestnicy poza poznawaniem i doświadczaniem samych trunków, odkryją także, jak przebogaty, i pasjonujący jest świat wina” – powiedział nam Sławomir Komiński, właściciel sieci specjalistycznych salonów winiarskich MineWine.pl.

MineWine Malta Festival, który odbędzie się 10 i 11 czerwca w Galerii Malta to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla wszystkich poznańskich smakoszy i pasjonatów wina, ale także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z winem. W te dni w Galerii Malta będzie można skosztować ponad 100 rodzajów win pochodzących z 41 winiarskich regionów. Zaproszeni specjalnie na tę okazję producenci wina podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie i zaproszą ich do degustacji. Motywem przewodnim MineWine Malta Festival 2011 jest Europa, dlatego wszystkie festiwalowe wina pochodzić będą ze Starego Kontynentu: z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Węgier, Gruzji i Czech.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele niespodzianek: 10% rabatu na wszystkie 100 festiwalowych win oraz – dla każdego, kto dokona zakupów za m.in. 200 zł – darmowy dowóz zakupionych podczas Festiwalu butelek. Jako propagator idei odpowiedzialnej konsumpcji MineWine.pl zadbało o to, aby uczestnicy nie wsiadali po degustacji do własnych samochodów, dlatego warto skorzystać z usług jednego z festiwalowych partnerów – Radio Taxi, by bezpiecznie wrócić do domu taksówką korzystając z 20% rabatu.

Imprezę poprowadzi Jacek Kaczyński, konferansjer, dziennikarz, prezenter telewizyjny, od wielu lat związany ze stacją Polsat, obecnie dyrektor programowy kanału tematycznego Polsat Play oraz pasjonat wina.
Zaproszenia na Festiwal dostępne są w salonach MineWine.pl w Galerii Malta w Poznaniu i Centrum Handlowym ETC w Swarzędzu. Zaproszenie ważne jest dla czterech osób.

Program MineWine Malta Festival:

Piątek 10.06.2011 – czas trwania Festiwalu godz. 15:00 – 22:00
16:30 prezentacja win z Węgier
18:00 prezentacją win z Włoch
19:30 prezentacja win z Czech

Sobota 11.06.2011 – czas trwania Festiwalu godz. 12:00 – 22:00
14:00 prezentacja win z Gruzji
15:30 prezentacja win z Niemiec
17:00 prezentacja win z Francji
18:30 prezentacja win z Hiszpanii

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz