Sport

Wiktoria Niwald zostaje w Energetyku

1//4 Mistrzostw Polski Juniorek - Enea Energetyk Poznań - ŁMLK  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Wiktoria Niwald to 18-letnia przyjmująca, która sezon 2021/2022 rozegra w barwach Enea Energetyka Poznań.

Niwi przygodę z Energetykiem rozpoczęła w wieku młodziczki. Będzie to dla siatkarki 5 sezon w poznańskim klubie. Tegoroczna Mistrzyni Polski Juniorek oraz brązowa medalistka 1 ligi w sezonie 20/21 na pierwszoligowych parkietach miała okazję pierwszy raz “zasmakować” seniorskiej siatkówki i zdobyć dużo doświadczenia od starszych zawodniczek. W meczach Wiktoria niejednokrotnie posłała kąśliwą zagrywkę, która przynosiła zwycięstwo w secie, a nawet w meczu.

Cieszę się, że dostałam od Trenera szansę na dalszy rozwój w pierwszoligowym zespole. Po ostatnim sezonie mogę śmiało stwierdzić, że u boku tak doświadczonych zawodniczek mój poziom sportowy wzrósł. Zdecydowanie szybciej rozwijam się podczas treningów z tą drużyną. Kochani Kibice! Bardzo chciałabym abyście mieli w tym sezonie okazję zobaczyć naszą ekipę w akcji! Liczymy na Wasze wsparcie, do zobaczenia! – mówi

Dla Wiktorii to będzie ostatni sezon w kat. “juniorka”. W tej kategorii osiągnęła szczyt – złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek 2021. Zapowiedziała, że zrobi wszystko aby ten tytuł obronić!

Sezon 2021/2022:

Przyjmujące:
Weronika Fojucik
Wiktoria Niwald

Środkowe:
Emilia Oktaba

Rozgrywające:
Martyna Gorzkiewicz

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz