POZnań

Wieżowiec w centrum Poznania – ale z klocków!

Domy Towarowe Alfa - 1977  Foto: internet

Własny modernistyczny wieżowiec można będzie zbudować w centrum Poznania! Wydarzenie zorganizowane w pięciu punktach jest zapowiedzią wystawy „Z klocków. Jak poukładać miasto”.

W najbliższą niedzielę na dziedzińcu przed Teatrem Polskim w Poznaniu będzie można …zbudować wieżowiec z klocków. Wyjątkowa akcja plenerowa jest częścią wystawy „Z klocków. Jak poukładać miasto”, której wernisaż zaplanowano na sobotę, 29 września w Bramie Poznania.

Tworzenie miasta przypomina budowanie z klocków. Każdy nowy element, który dokładamy lub zabieramy, swoim kształtem, kolorem, fakturą, wnosi coś nowego do kompozycji i zmienia całość. Układanka małych i dużych elementów tworzy miejski krajobraz i otoczenie, w którym żyjemy. Taki krajobraz to nasze wspólne dobro. – informują organizatorzy wystawy „

Wystawę „Z klocków. Jak poukładać miasto” w Bramie Poznania będzie można oglądać już od 29 września. Dzień później, 30 września, w pięciu miejscach w Poznaniu odbędą się akcje plenerowe związane z wystawą.

Przy każdym stanowisku będziemy proponować zupełnie inne wyzwania! Na wystawie skupiamy się na pięciu obiektach z obszaru, który od 10 lat wpisany jest na listę Pomników Historii – informują organizatorzy

Na stanowisku „Nowoczesna układanka” przed Teatrem Polskim w Poznaniu będzie można w niedzielę sprawdzić na czym tak naprawdę polegał modernizm i gdzie można znaleźć jego przykłady w Poznaniu.

Pozostałe miejsca, w których dziać się będą niezwykłe rzeczy związane z przestrzenią miejską, będą zlokalizowane na placu Wolności („Zbieracze skarbów), na Starym Rynku („Krajobrazowe wariacje”), na przedpolu Śluzy katedralnej („Mobil(n)e rośliny”) oraz przy kościele Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim („Strzeliste budowle”).

Akcje plenerowe towarzyszące wystawie wystawy „Z klocków. Jak poukładać miasto” zaplanowano w niedzielę, 30 września, w godzinach od 11 do 15.

Użyte w artykule zdjęcia: internet, materiały prasowe, T. Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz