POZnań

Jak to się robi “Na wnuczka” – taka sztuka!

Konkurs Twórczości Więziennej  Foto: materiały prasowe

Teatr pozwala na odnalezienie kontaktu z własnymi emocjami, wyrażania i rozumienia uczuć. Podnosi poczucie wartości, pozwala na poznanie swoich możliwości i przekraczanie ich. Udział w zajęciach teatralnych pomaga we wzmocnieniu takich cech, jak systematyczność, samodyscyplina i poczucie współodpowiedzialności. Takich właśnie wartości uczyć się będą więźniowie w Teatrze Polskim. Co więcej, przed szeroką poznańską publicznością zaprezentują własne spektakle.

Konkurs Twórczości Więziennej w PoznaniuOsadzeni podczas zajęć teatralnych nie tylko zajmują się adaptacją już istniejących sztuk, często sami je piszą. Są to sztuki oparte na ich przeżyciach i doświadczeniach, zwracające uwagę widzów na wiele problemów społecznych związanych z przemocą, bezradnością i ludzkimi słabościami.

W dniach od 11 do 15 kwietnia 2016 roku w Poznaniu odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Więziennej Twórczości Teatralnej. Głównym organizatorem konkursu jest dyrektor Aresztu Śledczego w Poznaniu we współpracy z Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrem Polskim w Poznaniu, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Konkurs jest skierowany do grup teatralnych działających w zakładach karnych i aresztach śledczych. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce.

Konkurs ma umożliwić osadzonym występy przed szeroką publicznością i poddanie się ocenie jury składającego się z przedstawicieli środowisk artystycznych i naukowych. Jednym z zadań konkursu jest integracja ze środowiskiem otwartym, prezentacja umiejętności osób pozbawionych wolności, ich potencjału, przełamywanie barier, ograniczeń – informuje kpt. Małgorzata Tyrakowska

Program:

11 kwietnia, Duża Scena Teatry Polskiego: g. 16.10 – 17.10, Grupa KWIDZYN: “Jasełka”, g.17.35 – 18.15, Grupa AŚ w Poznaniu: “Na wnuczka”

12 kwietnia, Malarnia: g. 16.10 – 17.00, Grupa Turawa: “Ludzi należy dzielić na dobrych i złych, g. 17:30 – 18:15, Grupa Próba z Oddziału Zewnętrznego AŚ w Poznaniu: “Proces”

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz