Sport

Wieża Eiffla na koszulce XVI Biegu Europejskiego

Bieg Europejski w Gnieźnie - koszulki  Foto: materiały prasowe

Organizatorzy XVI Biegu Europejskiego, który odbędzie się 7 kwietnia w Gnieźnie zaprezentowali wczoraj oficjalną koszulkę imprezy. Głównym motywem graficznym na koszulce jest symbol Paryża, czyli wieża Eiffla oraz barwy Francji, której poświęcona będzie tegoroczna edycja biegu.

Wśród innych biegów na dystansie 10 kilometrów w Polsce gnieźnieński Bieg Europejski wyróżnia się motywem przewodnim, który od 2015 roku dedykowany jest innemu państwu Unii Europejskiej. Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Dani oraz Włoch, a w tym roku biegacze będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat Francji.

Właśnie dlatego koszulki uczestników tegorocznego biegu przyozdobi symbol Paryża – wieża Eiffla. Organizatorzy uzyskali zgodę na wykorzystywanie jej wizerunku w promocji imprezy, a Ambasada Francji objęła bieg honorowym patronatem.

„Każda koszulka to wyjątkowa pamiątka z biegu. Co roku dokładamy wielu starań, aby wzbogacić kolekcje biegaczy o t-shity, jakich nie ma nigdzie indziej – ten z wieżą Eiffla – to oczywiście nie jedyne francuskie akcenty, jakie szykujemy na nasz bieg.” – mówi Andrzej Krzyścin organizator wydarzenia

Atutem imprezy w pierwszej stolicy Polski jest m.in. szybka, sprzyjająca osiąganiu bardzo dobrych wyników trasa. Gnieźnieńska „dycha” cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy również ze względu termin zawodów, który umożliwia doskonałe przetarcie i sprawdzenie formy przed rozgrywanymi tydzień później kwietniowymi maratonami w Gdańsku i Łodzi, ORLEN Warsaw Marathon oraz poznańskim półmaratonem.

Prawie połowa miejsc z limitu wynoszącego 1500 osób zostało już zarezerwowanych. Aktualna cena pakietu startowego to 60 złotych, a zapisy trwają na stronie www.biegeuropejski.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz