K U L T U R A

Wielkopolska Press Photo 2013

 Gran Turismo Polonia  Foto: Marek Lapis

 Gran Turismo Polonia Foto: Marek Lapis67 autorów nadesłało na tegoroczną edycję konkursu Wielkopolska Press Photo 308 zdjęć pojedynczych i 994 zdjęć w 147 zestawach, a więc łącznie ponad 1.000 fotografii.

Grand Prix i 2.000 złotych nagrody zdobył Marek Lapis za zestaw Gran Turismo Polonia.

Jury, w którym zasiadali Arkadiusz Gola, Mariusz Forecki, Jerzy Mianowski oraz Władysław Nielipiński, przyznało także nagrody i wydarzenia dla autorów najlepszych prac w pięciu kategoriach konkursowych.

W kategorii Wydarzenia nagrodę główną zdobył Andrzej Dobosz za zestaw Monument, w kategorii Człowiek i jego pasje najlepiej oceniono zestaw Marka Zakrzewskiego, a w kategorii Życie codzienne zestaw Piotra Borowskiego. W kategorii Sport największe uznanie zdobył zestaw Zwycięzcy Marka Zakrzewskiego. W kategorii Przyroda i ekologia nie przyznano głównej nagrody, a druga przypadła Markowi Lapisowi za zdjęcie Shark.

Shark. PRZYRODA I EKOLOGIA - nagroda Foto: Marek Lapis

Nagrodę specjalną Stowarzyszenia Prasy Lokalnej otrzymał Waldemar Stube za zdjęcie Karolina i jej pasje – dziennikarstwo i jej auto (poniżej).

Do pokonkursowej wystawy Jury zakwalifikowało 55 zdjęć pojedynczych i 33 zestawy 37 autorów. Będzie można je oglądać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Prusa 3 na Jeżycach od 16 listopada.

Karolina i jej pasje - dziennikarstwo i jej auto. CZŁOWIEK I JEGO PASJE - wyróżnienie Foto: Waldemar Stube

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz