Aglomeracja

Wielkopolska: zmarło 6 osób, są kolejne potwierdzone zakażenia (aktualizacja 18:10)

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 166 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Niestety zmarły też kolejne 2 osoby, które były pacjentami poznańskiego szpitala zakaźnego.

10:00

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 2 osoby – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – to 38-letnia kobieta z powiatu leszczyńskiego oraz 78-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego.

W Wielkopolsce, według komunikatu Ministerstwa Zdrowia, potwierdzono 14 nowych zakażeń. W tym samym momencie komunikat przesłany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o 15 osobach w naszym regionie.

Pozostałe przypadki potwierdzonych zakażeń dotyczą województw: śląskiego (53 osoby), małopolskiego (26), dolnośląskiego (21), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (3), podlaskiego (3), pomorskiego (2), a także warmińsko-mazurskiego (1).

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1034 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 53 osoby zmarły, a 65 wyzdrowiało.

AKTUALIZACJA (18:10) – zmarły 4 osoby, które były pacjentami szpitali w Kaliszu, Pleszewie i Poznaniu. Potwierdzono też nowe zakażenia w Wielkopolsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Kaliszu z powodu Covid-19 zmarła 96-letnia kobieta, mieszkanka Kalisza, w Pleszewskim Centrum Zdrowia zmarła 87-letnia kobieta z Ostrowa Wielkopolskiego oraz w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej zmarły 2 osoby z powiatu krotoszyńskiego: 65-letnia kobieta i 74-letnia kobieta.

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie u 16 osób w regionie. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1.050 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 57 osób zmarło, a 79 wyzdrowiało. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 1.431 osób, hospitalizowane są ogółem 222 osoby, a poddanych izolacji lub kwarantannie jest 12.160 osób.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz