Stare Miasto

Wielkanocny Wolny Targ

Wielkanocny Wolny Targ  Foto: mat. prasowe

Wielkanoc w tym roku przypada na ostatni weekend marca. Specjalna edycja Wolnego Targu to doskonała okazja, by w ciekawy sposób przygotować się do nadchodzących Świąt. Przez cały dzień trwać będą różnego rodzaju kreatywne warsztaty, ale będzie także można kupić wyroby wykonane przez ludzi pełnych pasji.

Udało nam się zgromadzić około 50 ciekawych wystawców, którzy przyjadą w najbliższą niedzielę na Wolny Targ, żeby podzielić się z poznaniakami swoim pasjami, zainteresowaniami i, przede wszystkim, wyrobami – Magdalena Kosakowska, pomysłodawczyni i organizatorka Wolnego Targu – Wielkanocna edycja to okazja, by w atmosferze Wolnego spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi oraz nabyć wielkanocne upominki.

Każdy z odwiedzających Wolny Targ na pewno znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek. Tradycyjnie już będzie można popodziwiać oraz kupić dla najbliższych upominki jakich trudno szukać w masowej sprzedaży. Będzie między innymi oryginalną biżuterię, zabawki, autorską galanterię, sztukę użytkową, kosmetyki naturalne i wiele innych unikatowych przedmiotów wykonanych przez lokalnych twórców i rzemieślników. Wśród wystawców nie zabraknie też naszych poznańskich wydawnictw z ofertą dla dzieci i dorosłych.

Lokalni cukiernicy przywiozą specjalnie na tę okazję upieczone domowe serniki, ciasta także bezglutenowe, czy przygotowane wg. diety row food, będą też domowe przetwory. Zawitają tutaj również najlepsze poznańskie food trucki.

Nie zapominamy o dzieciach na które czekają całodzienne warsztaty podczas których będą mogły samodzielnie, lub z pomocą animatorek wykonać własne prezenty ceramiczne, filcowe itp. – dodaje Magdalena Kosakowska.

Przez całą niedzielę odbywać się będą różnorodne warsztaty począwszy od ceramicznych, przez filcowe, podczas których dzieci będą tworzyć z filcu i ozdabiać wielkanocne jajka, aż po wykonywanie własnoręcznych, ozdobnych mydełek i wianków.

Jedne z nich, prowadzone przez przez autorkę nowej książki Odstresownik, dzięki którym nauczymy gości jak radzić sobie ze stresem, odbędą się o godzinie 14:30. Mindfulness, zwana po polsku uważnością, to forma umysłowego treningu skoncentrowana na tym, co tu i teraz. Składa się z prostych ćwiczeń oddechowych, aktywności fizycznej, medytacji i koncentracji umysłu.

Zwieńczeniem Wielkanocnego Wolnego Targu będzie wspólny koncert Iwony Loranc i Grzegorza Tomczak O!powieści nie tylko o kobietach. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wielkanocna edycja Wolnego Targu odbędzie się w budynku Sceny Wspólnej (ul. Za Cytadelą, róg Brandstaettera) w niedzielę 13 marca od 11:00 do 17:00.

Wielkanocny Wolny Targ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz