Sport

Wielkanoc 2017 – basen i lodowisko dla aktywnych

Chwiałka - pływalnia  Foto: Marin Pałaszyńki / POSiR

Święta kojarzą się wszystkim z suto zastawionymi stołami i wielkim obżarstwem. Dlatego w tym czasie trzeba szczególnie zatroszczyć się o naszą kondycję. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają do aktywności w okresie świątecznym, szczególnie na świeżym powietrzu.

Malta - siłownia plenerowaBasen przy ulicy Chwiałkowskiego będzie otwarty w sobotę i poniedziałek w godzinach 7.00-14.00, natomiast z lodowiska Chwiałka będzie można korzystać w sobotę w godzinach 9.00-13.45 i w poniedziałek w godzinach 14.00-20.45.

Do dyspozycji mieszkańców Poznania będą też orlik na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje (os. Piastowskie 106a), bieżnie lekkoatletyczne na Golęcinie (ul. Warmińska 1) i na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego (ul. Gdańska 1).

Zachęcamy także do korzystania z siłowni zewnętrznych i sprzęcie do street workoutu ¬– mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Prognozy pogody nie napawają optymistycznie, ale może uda nam się chociaż chwila aktywności na świeżym powietrzu, która będzie wspaniałym oderwaniem od świątecznych stołów – dodaje Madoński.

Z infrastruktury pod chmurką można korzystać między innymi na Golęcinie, na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego i Ośrodka Przywodnego Rataje, a także nad jeziorami – Maltą i Rusałką.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR, Marin Pałaszyńki / POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz