Sport

Najlepsi drifterzy zmierzą się w Poznaniu

Ponad 60 najlepszych zawodników z Polski i zagranicy wystartuje w Poznaniu podczas inauguracji kolejnego sezonu Drift Masters GP. Na torze zobaczymy między innymi młodego, 12-letniego Jasia Borawskiego.

Jak na inaugurację sezonu przystało, zaczynamy w kolebce driftingu, czyli w Poznaniu, gdzie na kibiców czeka driftingowa uczta na najwyższym europejskim poziomie – zapowiadają organizatorzy – dźwiękom dobywającym się spod masek potężnych maszyn, towarzyszyć będą najlepsze sety didżejskie, ale nie zabraknie też atrakcji dodatkowych dla całych rodzin.

W Poznaniu ma wystartować ponad 60 zawodników, z czego około 30 spoza naszego kraju – wyjaśnia Tomasz Chwastek, dyrektor cyklu – to będzie pierwsza wojna polsko-zagraniczna, już tydzień po świętach .

Podczas tego sezonu odbędzie się sześć rund, w tym trzy poza Polską. Oprócz inauguracyjnej rywalizacji w Poznaniu (22.04) zawodnicy spotkają się także w Płocku (10.06), Toruniu (8.07), a także na torze Nürburgring (13.05), w Rydze (29.07) i Hockenheim (26.08).

Organizatorzy cyklu powołali też w nadchodzącym sezonie ambasadorów mających promować drifting na Starym Kontynencie. Takich zawodników będzie pięciu, w tym Piotr Więcek, Grzegorz Hypki, Dawid Karkosik i młody Jaś Borawski.

Nowy sezon Drift Masters GP zostanie zainaugurowany na Torze Poznań w sobotę 22 kwietnia.

7 runda Drift Masters 2015 - Inea Stadion Poznań - 5.09.2015 r.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz