K U L T U R A

Wiejsko-miejskie tanga, walczyki i fokstroty

Nieodparcie taneczne powojenne tanga, walczyki, fokstroty… odświeżone siłą młodzieńczej energii i instrumentów dętych. Polska muzyka tradycyjna. Taneczne szaleństwo jak z lat 60. Stary Mistrz. Trzy Królewny. Sześciu młodych chłopów. To popularne taneczne atrakcje, na które zaprasza jeżyckie Centrum Amarant. A zagrają Tęgie Chłopy!

Tęgie chłopy

Zespół będzie promował swój album “Dansing”, o którym opowiadają tak “Znajdziecie na nim wszystko to, co przyciągnęło nas do muzyki tradycyjnej: prostotę formy, szczerość wypowiedzi, żywiołowość, entuzjazm, taneczność oraz nasz zachwyt nad odkryciem na miarę nowego lądu. Tym odkryciem jest dla nas muzyka Kielecczyzny z jej melodycznymi meandrami, rozległą gamą barw i brzmień, muzyka która bywa niezwykle radosna, a czasem niezmiernie żałośliwa”

Największym skarbem okazał się grający z zespołem mistrz i nauczyciel, krynica pamięci i wulkan energii, multiinstrumentalista i lider słynnej niegdyś kapeli – Stanisław Witkowski. Kapela braci Witkowskich ogrywała wesela i zabawy taneczne na wschód od Kielc, w okolicach Łagowa i Opatowa. W repertuarze mieli zarówno melodie tradycyjne, nazywane tam „chłopami” bądź „śpiwami”, jak też polki i modne wówczas przeboje – wiejsko-miejskie tanga, walczyki, fokstroty.

Dansing! Tęgie Chłopy w Amarancie – ul. Słowackiego 19/21, czwartek, 9 czerwca – 19:00-22:00, Bilety: 25/30 zł (przedsprzedaż od 1.06 w Centrum Amarant w godzinach pracy baru / poniedziałek: nieczynne)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz