Grunwald

Więcej autobusów na linii T1 na Grunwaldzkiej

Autobus  Foto:

Niestety remont przejazdu na Grunwaldzkiej spowodował jeszcze większe problemy komunikacyjne. ZTM podjął decyzję o zwiększeniu liczny autobusów na zastępczej linii T1.

Akcja informacyjna ZTM na GrunwaldzkiejAwaryjny remont na ulicy Grunwaldzkiej potrwa do 10 kwietnia. Naprawiany jest przejazd przez torowisko na wysokości ulicy Ostroroga, którego stan techniczny stwarzał zagrożenie nie tylko dla komunikacji tramwajowej, ale także dla samochodów.

Z uwagi na konieczność wyłączenia z ruchu tramwajowego odcinka Grunwaldzkiej od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do Junikowa, zmienione zostały trasy czterech linii tramwajowych (nr 1, 6, 13 i 15) oraz uruchomiona zastępcza linia autobusowa „za tramwaj” T1.

Częstotliwość kursowania zastępczego autobusu linii numer T1 została zaplanowana w dni robocze, w godzinach 6.00-19.00 co 5 minut. Podczas porannego szczytu komunikacyjnego w poniedziałek okresowo dochodziło do arytmicznego kursowania autobusów (np. około godziny 7.00 trzy autobusy T1 znajdowały się na ulicy Wojskowej), co wpływało na brak możliwości realizacji zaplanowanej częstotliwości.

MPK i ZTM monitorują sytuację i dokładają starań, żeby autobusy T1 jeździły według założonego planu. Jednocześnie podjęto decyzję o dołożeniu dwóch autobusów na linię T1, co – mamy nadzieję – wpłynie na poprawę funkcjonowania linii zastępczej – informuje rzecznik ZTM.

Przedstawiciele ZTM nadal informują pasażerów o organizacji transportu publicznego na Grunwaldzkiej, m.in. rozdając ulotki. Można ich spotkać np. na Junikowie czy w obrębie ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz