Sport

Wiara Lecha, to nie kibice Lecha Poznań

Stowarzyszenie Wiara Lecha  Foto:

Stowarzyszenie Wiara LechaOd dawna mówili o likwidacji. Reprezentanci kibiców, organizujący oprawy na spotkaniach Kolejorza na portalu społecznościowym podali informację o zmianie zakresu działalności stowarzyszenia. Nie likwidują stowarzyszenia, a wycofują się z działalność jako reprezentacja kibiców Lecha Poznań. Wiara Lecha to od dziś promotor sportu amatorskiego.

W swoim oświadczeniu piszą – “Stowarzyszenie Wiara Lecha ma zaszczyt poinformować, że dnia 30.12.2013 r., Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia anulowało uchwałę z dnia 26.08.2013 r. w sprawie likwidacji Stowarzyszenia.

Jednocześnie Członkowie Stowarzyszenia postanowili całkowicie zmienić zakres jego działalności. Od dnia dzisiejszego Stowarzyszenie nie zajmuje się jakimikolwiek aspektami związanymi z kibicowaniem. Jedynym obszarem zainteresowań Stowarzyszenia pozostają szeroko pojęta działalność związana z kulturą fizyczną i turystyką. Szczególny nacisk Wiara Lecha kłaść będzie na rozwój i promocję sportu amatorskiego. Stowarzyszenie staje się m.in. klubem sportowym, które już posiada i ma zamiar utrzymać piłkarską drużynę KKS Wiara Lecha, obecnie grającą w piłkarskiej A-klasie. W przyszłości możliwe jest powstanie sekcji innych dyscyplin sportowych.

Z funkcji w Zarządzie Stowarzyszenia, zrezygnowali dziś Krzysztof Markowicz i Marcin Kawka, którym Członkowie Stowarzyszenia dziękują za wieloletnią ciężką pracę na jego rzecz. Obecnie Stowarzyszeniem jednoosobowo kieruje Paweł Piestrzyński, któremu Członkowie Stowarzyszenia życzą wytrwałości i powodzenia.

Z dniem dzisiejszym, Wiara Lecha zakończyła działalność jako reprezentacja kibiców Lecha Poznań.”

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz