Franowo POZnań

Weekendowe utrudnienia w komunikacji

Ostatni kurs nocnej linii turystycznej w sezonie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Tunel na Franowo

W związku z koniecznością przeprowadzenia punktowych napraw torowiska w rejonie węzła Bałtyk, w sobotę i niedzielę, 9 i 10 października wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii nr 6, 8, 10, 11 oraz 201. Ponadto 10 października (niedziela) prowadzony będzie przegląd techniczny tunelu na Franowo. W związku z tym zmienionymi trasami pojadą tramwaje nr 1, 3 i 16 oraz uruchomiona zostanie linia „za tramwaj” T1.

W weekend prowadzone będą naprawy torowiska w rejonie węzła Bałtyk. Z uwagi na brak możliwości przejazdu przez węzeł Bałtyk oraz most Dworcowy, tramwaje linii nr 6 pojadą objazdem  przez ulice: Towarową, Święty Marcin i Roosevelta. Tramwaje linii nr 8 i 11 skorzystają z objazdu przez Święty Marcin, Towarową i Matyi, natomiast tramwaje linii nr 10 będą kursowały ulicami: Święty Marcin i Towarową. Nocny tramwaj nr 201 pojedzie przez ulice Roosevelta i Fredry.

Zmiany na liniach nr 6, 8, 10, 11 i 201 w sobotę i niedzielę (9-10 października)

Linia nr 6   
MIŁOSTOWO – … – Matyi – Towarowa – Święty Marcin – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 8   
MIŁOSTOWO – … – Fredry – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 10 
POŁABSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – … – DĘBIEC

Linia nr 11 
PIĄTKOWSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska– … – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 201  
OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – Roosevelta – Fredry – pl. Ratajskiego – … – UNII LUBELSKIEJ

W niedzielę, 10 października, w godzinach od 7:00 do 19:00 prowadzony będzie przegląd techniczny tunelu na Franowo, który spowoduje konieczność czasowego zamknięcia trasy tramwajowej. W związku z powyższym tramwaje linii nr 1 pojadą zmienioną trasą przez trasę Kórnicką, ul. Jana Pawła II i Podwale do pętli na Zawadach, natomiast tramwaje nr 3 i 16 będą dojeżdżać przez Żegrze do pętli Unii Lubelskiej.

Linia nr 1
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Reymonta – Hetmańska – Żegrze – Trasa Kórnicka – Jana Pawła II – Podwale – ZAWADY

Linia nr 3
LECHICKA/NARAMOWICKA – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – Fredry – Mielżyńskiego – Pl. Wielkopolski – Estkowskiego – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – Żegrze – UNII LIBELSKIEJ

Linia nr 16
OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – Fredry – Mielżyńskiego – Pl. Wielkopolski – Estkowskiego – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

W celu zapewnienia komunikacji na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku trasy na Franowo, uruchomiona zostanie w tym czasie autobusowa linia „za tramwaj” T1 z częstotliwością kursów co 10 minut.

Linia nr T1
FRANOWO – Szwajcarska –- Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – OS. CZECHA – Chartowo – Wiatraczna – Inflancka – Piaśnicka – Kurlandzka – Szwajcarska – FRANOWO

Franowo trasa linii T1

Autobusy na liniach nr 154 i 181 oraz podmiejskich nr 431, 432, 501, 512 i 560 kursować będą do Franowa z  pominięciem wjazdu na przystanek Szwedzka.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz