POZnań

Weekendowe linie turystyczne

Tramwaj na Naramowice, Bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W najbliższy weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy  – będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także 102.

W najbliższy weekend, 10 i 11 września znów będzie można wsiąść do historycznych pojazdów MPK Poznań i wybrać się na przejażdżkę, a przy okazji poczuć klimat dawnych czasów i obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania.

Na trasę linii 0 wyjadą: w sobotę – wagon 102Na (tak zwana „księżniczka”), a w niedzielę – skład 4N1+ND (tramwaj 4N1 należy do MPK S.A. w Krakowie, które na ten sezon udostępniło pojazd na poznańskie linie turystyczne).

Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały: na sobotę autobusy Ikarus 280 i Neoplan N4020, a na niedzielę – dwa Ikarusy (Ikarus 260 oraz Ikarus 280).

Neoplan gości w tym sezonie na poznańskich liniach turystycznych dzięki współpracy z firmą Solaris Bus & Coach. To pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce – został zakupiony przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie w 1994 roku od Biura Handlowego Neoplan Polska, prowadzonego przez późniejszego założyciela firmy Solaris. Gdy zakończył służbę w MZA Warszawa, firma Solaris Bus & Coach odkupiła go i odrestaurowała.

Na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, kursować będzie Ikarus 260.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz