POZnań

Weekend z “Borsuczycą” i liniami turystycznymi

Maltanka  Foto: Konrad Czapracki/lepszyPoznan.pl

Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 22 i 23 lipca, na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początkowej Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec.

Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie (w dni robocze jeździ co godzinę, a w weekendy – co pół godziny) od 10:00 do 19:00. Co dwa tygodnie, w soboty i niedziele na Maltance odbywają się Dni Pary – wtedy na tory wyjeżdża parowóz. Tak będzie również w najbliższy weekend. Warto o tym pamiętać, wybierając się na rekreacyjne tereny nad Jeziorem Maltańskim albo do Nowego Zoo.

Wyprodukowany w 1925 roku Borsig Bn2t, będący obecnie najstarszym czynnym parowozem w Polsce, będzie wyjeżdżał na szlak ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec.

Zapraszamy również na linie turystyczne. Funkcjonują one w weekendy i święta i są obsługiwane historycznym taborem.

Zgodnie z harmonogramem, w sobotę, 22 lipca, na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj typu 102N, tzw. „kanciak”. Natomiast w niedzielę, 23 lipca, na linii 0 pojawi się skład N+ND.

Na linię 102, uruchamianą tylko w soboty, skierowany zostanie Ikarus 260.

Na linii autobusowej 100 w sobotę mają kursować Neoplan N4020 (pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce, kupiony w 1994r. od Biura Handlowego Neoplan Polska, prowadzonego przez późniejszego założyciela Solarisa. Gdy pojazd zakończył służbę firma Solaris Bus & Coach odkupiła go, odrestaurowała i udostępniła na poznańskie linie turystyczne) oraz Ikarus 280.

Do obsługi linii 100 w niedzielę zaplanowano  Ikarusa 280 i Ikarusa 260.

Użyte w artykule zdjęcia: Konrad Czapracki/lepszyPoznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz